ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

یك كارشناس فوتبال: فضای مجازی فوتبال کشور را به بیراهه برده است

پورمحمدی در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: متاسفانه فضای فوتبال و ورزش کشور به گونه‌ای است که هر کس رسانه قوی تری داشته باشد و بیشتر از دیگران انتقاد کند، فرد بهتری به نظر می‌رسد.

1400/06/28
|
14:00
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ امیرحسین پورمحمدی با حضور در برنامه « ورزش بدون ویرایش » عملکرد تیمهای ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را مورد بررسی قرار داد.

پورمحمدی در ابتدا به علل ناکامی تیم‌های باشگاهی ایران در کسب مقام قهرمانی آسیا پرداخت و عنوان کرد: مشکل زیرساخت به طور جدی در فوتبال ایران وجود دارد و ظاهرا هیچ برنامه‌ای برای رفع آن وجود ندارد.

وی به وضعیت استقلال اشاره کرد و گفت: این تیم در رقابت‌های آسیا 8 بازیکن شاخص خود را در ترکیب ندارد و بازیکن اصلی و موثر خود یعنی مهدی قائدی را از دست داده است. استقلال در چنین شرایطی با تیمی مانند الهلال که ماه‌ها برای این بازی تمرین کرده بود، روبرو شد.

این کارشناس فوتبال نسبت به توهین‌های صورت گرفته علیه مهدی مظلومی ابراز تاسف کرد و گفت: این موضوع در آینده به پیشکسوت‌های دیگر سرایت خواهد کرد. متاسفانه فضای فوتبال و ورزش کشور به سویی گرایش پیدا کرده است که هر کس در فضای مجازی محبوب تر باشد، رسانه قوی تری داشته باشد و بیشتر از دیگران انتقاد کند، فرد کاربلدتری است.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود در رادیو گفت‌وگو با بیان این که مدیریت در یک باشگاه ورزشی کار سختی نیست، اظهار کرد: مدیریت به ایستادن مقابل مربی نیست. اگر مدیر احساس می‌کند تیم از نظر فنی قدرتمند نیست، باید یک معاون فنی متخصص داشته باشد تا بر کادرفنی نظارت درست و راهبردی داشته باشد.

وی به تاثیر عملکرد برانکو بر وضعیت فعلی تیم پرسپولیس اشاره کرد و گفت: این تیم با مربی حرفه‌ای به این باور رسید که می‌توان در بین دو تیم برتر فینال آسیا و پنج سال پی در پی قهرمان لیگ داخل باشد. این روند در باشگاه نهادینه شد، مربی‌های بعدی مانند یحیی گل محمدی هم روند را ادامه می‌دهند و پرسپولیس در طول زمان متحمل تغییرات ناگهانی نمی‌شود و ثبات خود را حفظ می‌کند.

این مربی فوتبال تاکید کرد: اگر دو تیم استقلال و پرسپولیس قدرتمند باشند، تیم‌های دیگرهم پیشرفت خواهند کرد و در نتیجه تیم ملی به اوج خواهد رسید؛ از این رو امید است این دو باشگاه اصلاح شوند تا به این صورت فاصله ما با تیم‌های توانمند آسیا مانند الهلال عربستان کاهش پیدا کند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش