ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

مدرس كنفدراسیون فوتبال آسیا: تیم ملی ایران در سطح آماتور قرار دارد

اقبالی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: فوتبال ایران در یک سطح کاملا آماتور است که در شرایط فعلی به یک تیم محلی تبدیل شده‌ایم و سطح کیفی فوتبال ایران در چند سال اخیر هیچ پیشرفتی نداشته است.

1400/08/16
|
12:00
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ مسعود اقبالی در ارتباط تلفنی با برنامه « ورزش بدون ویرایش » به بررسی وضعیت تیم ملی فوتبال ایران پیش از بازی با تیم‌های لبنان و سوریه پرداخت و اظهار کرد: امروز تیم ملی ایران در بهترین وضعیت قرار دارد و در طول تاریخ فوتبال ما چنین تیمی وجود نداشته است چرا که لژیونرهای متعددی در آن عضو هستند که در فوتبال اروپا توپ می‌زنند.

وی افزود: اسکوچیچ با ترکیب فعلی می‌تواند به راحتی در برابر تیم‌های غرب آسیا پیروز شود اما برای تیم‌های شرق آسیا مانند کره و ژاپن به برنامه‌ها و تمرینات بیشتری نیاز داریم. در واقع به نظر می‌رسد بازی مقابل لبنان و سوریه نباید برای ما دغدغه ایجاد کند.

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به وجود مشکلات اقتصادی و سیاسی که مانع بازی تیم ملی ایران با تیم‌های مطرح دنیا می‌شود ابراز تاسف کرد و گفت: حتی تیم‌هایی مانند سوریه و لبنان هم برای افزایش آمادگی با تیم‌های اروپایی بازی تدارکاتی دارند اما علیرغم این که تیم ملی بازی‌های در سطح بالا نداشته است بازهم می‌تواند در برابر تیم‌های آسیایی به خوبی ظاهر شود و حتی از نظر من تیم ملی کره جنوبی هم حرفی در برابر تیم ملی ایران ندارد.

به عقیده اقبالی فوتبال ایران در یک سطح کاملا آماتور است که در شرایط فعلی به یک تیم محلی تبدیل شده‌ایم، سطح کیفی فوبتال ایران در چند سال اخیر هیچ پیشرفتی نداشته است، در سطوح پایه و آکادمیک هیچ کار مفیدی صورت نگرفته و مدارس فوتبال ما وجود خارجی ندارند. این مشکلات هنگام حضور تیم در جام جهانی خود را به روشنی نشان خواهد داد.

وی از وضعیت مربیان فوتبال ایران انتقاد کرد و گفت: مربیان بزرگی با تیم‌های ملی ایران در جام جهانی کار کردند اما هر بار از گروه خود سقوط کردیم، از این رو باید سرمایه گذاری انسانی برای فوتبال صورت بگیرد و نباید تنها به شهرت مربیان اتکا کرد.

این کارشناس و مربی فوتبال تاکید کرد: افراد متخصص فوتبال خانه نشین هستند و لیگ‌های پایه فوتبال در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که هیچ گونه تجربه‌ای در مربی گری ندارند پایه و اساس فوتبال کشور سست می‌شود.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش