بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: وزارت خارجه و سپاه قدس باید اقدامات امنیتی خود در منطقه را افزایش دهند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ، با اشاره به مصوبه مجلس در ارتباط با مقابله با اقدامات آمریکا تصریح کرد: طرح مقابله با اقدامات آمریکا به اتفاق آراء در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

1396/05/24
|
15:00
|

اردشیر نوریان، در مصاحبه با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو ، با بیان اینکه این طرح در تناظر با اقداماتی است که از سوی آمریکایی ها در ارتباط با نقض برجام انجام شده است، اظهار کرد: در کشور ظرفیت بالقوه ای برای مقابله با این اقدامات وجود دارد و در وهله اول تصمیم گرفته شد که چنین طرحی در مجلس شورای اسلامی تصویب شود.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف آمریکایی ها از اعمال تحریم های جدید علیه ایران محدود کردن توان موشکی کشور است، تصریح کرد: در طرح مجلس بر تقویت بنیه دفاعی کشور از جمله بحث موشکی تاکید شده و از دیگر سو بودجه ای در اختیار وزارت خارجه و نیروی سپاه قدس قرار داده شده تا این دو بازوی سیاسی و امنیتی کشور اقدامات امنیت ساز خود را در منطقه افزایش دهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه این طرح چند بخش دارد، خاطر نشان کرد: در کنار تاکید بر تقویت بنیه دفاعی کشور و همچنین تقویت اقدامات دیپلماتیک و امنیت ساز کشور بخشی نیز در ارتباط با تنبیه و یا تشویق اشخاص حقیقی و حقوقی در نظر گرفته شده است که با اقدامات ماجراجویانه آمریکا مقابله می‌کند و یا از این اقدامات حمایت می‌کند.

وی افزود:‌بر اساس این طرح کسانی که اقدامات ضد حقوق بشری و تروریستی آمریکا را رسوا می‌کنند مورد تشویق قرار می گیرند وکسانی که در اقدامات تروریستی آمریکا همکاری می‌کنند مورد تحریم قرار می گیرند و قطعا این دو عامل می‌تواند باعث ایجاد محدودیت هایی در اقدامات آمریکایی در بحث گسترش تروریست و اقدامات ماجراجویانه باشد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی