بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك مشاور خانواده گفت: ازدواج دیر هنگام ناشی از ایجاد بی اعتمادی های اجتماعی است

یک مشاور خانواده اظهار داشت: بسیاری از افراد بی اعتماد به مردم و جامعه همواره دچار استرس و اضطراب های جدایی هستند.

1396/06/02
|
09:28
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی راهکار های موثر در ازدواج آسان، با حضور خانم دکتر فاطمه آذرتاش (مدرس دانشگاه و مشاور خانواده) و سید محمد کاظم عرب شاهی (کارشناس مسائل اجتماعی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه سید محمد کاظم عرب شاهی با اشاره به این که احکام و دستورات خداوند همواره باید بر تمامی مسائل و موضوعات زندگی جایگاه رفیع تری داشته باشند، گفت: بسیاری از آسیب های و ضربه ها در مسائل اجتماعی از زمانی پدید می آیند که افکار انسانی جایگاه بالاتری نسبت به دستورات خداوند داشته باشند.

وی همچنین در ادامه افزود: بدون شک آسیب های مهم اجتماعی نتیجه ی نادیده گرفتن مسائل دینی هستند.

این کارشناس مسائل اجتماعی با بیان این که نگاه انسان به تمامی موضوعات باید نگاهی الهی باشد، اظهار داشت: تمامی موضوعات و مسائل زندگی انسان به ویژه امر ازدواج باید با توجه به نگاه الهی و دینی صورت گرفته و پیش رود.

در ادامه ی برنامه گفت و گوی اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو دکتر فاطمه آذرتاش با بیان این که ازدواج دیر هنگام ناشی از ایجاد بی اعتمادی های اجتماعی است، گفت: بر اساس مطالعات انجام شده در حال حاضر شاخص اعتماد در جامعه ایرانی 10 درصد برآورد شده است، به طوری که این شاخص میزان بسیار پایینی را نسبت به سایر کشورها دارد.

وی با اشاره به این که شکل گیری اعتماد در انسان به دوران کودکی بر می گردد، اظهار داشت: اخذ نیازهای روزمره و ایجاد دلبستگی میان مادر و فرزند در سال های ابتدای زندگی یک انسان می تواند در ایجاد اعتماد درونی در فرد بسیار موثر باشد.

این مشاور خانواده همچنین در ادامه افزود: شایسته است تا کودکانی که با مشکل عدم اعتماد رو به رو هستند را در مهد کودک ها مورد آموزش قرار داده و زمینه ی بروز اعتماد های اجتماعی را برای آنان فراهم کنیم.

وی با اشاره به این که وضعیت اعتمادی افراد جامعه باید در سنین کودکی تشخیص داده شود، اظهار داشت: بسیاری از افراد بی اعتماد به مردم و جامعه همواره دچار استرس و اضطراب های جدایی هستند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی