بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: جنگ روانی ترامپ علیه ایران را نباید بی پاسخ بگذاریم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، اظهار کرد: مقامات آمریکایی سیاست چماق و هویج را در پیش گرفته اند که مسئولان ایرانی را با تهدیدات خود در ارتباط با برجام بترسانند.

1396/06/28
|
12:00

ابوالفضل حسن بیگی، در مصاحبه با برنامه« بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو، گفت : آمریکا بیش از یک قرن است که براساس استراتژی چماق و هویج دنیا را بلعیده است و 39 سال است که ملت بزرگ ایران با انقلابی که ایجاد کرده ، یک تنه جلوی اهداف آمریکایی‌ها ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه همواره مشاهده کردیم که رئیس جمهوری در این کشور هویج و رئیس جمهور بعدی مجددا چماق را به ملت ایران نشان داده است و در واقع از سیاست چماق و هویج در برابر ایران استفاده کرده اند، افزود: متاسفانه در یک مقطع کوتاهی سهل انگاری برخی از مسئولان باعث شد که یک اجماع جهانی علیه ایران براساس ادعایی دروغ و کذب تشکیل شود.

حسن‌بیگی با بیان اینکه دشمنان ایران با استراتژی ایران هراسی و ادعای اینکه ایران به دنبال سلاح اتمی است، اجماعی را علیه ایران شکل دادند، اظهار کرد: این در حالی است که ایران هیچ گاه به دنبال تولید سلاح هسته‌ای نبوده و همواره قصدش از دستیابی به انرژی هسته‌ای استفاده صلح آمیز از آن بوده است.

وی با بیان اینکه آقای اوباما با سیاست هویج تلاش کرد امتیازات زیادی از ایران بگیرد، تصریح کرد: در مذاکرات هسته‌ای ایران براساس سیاست‌های مدبرانه مقام معظم رهبری در برابر زیاده‌خواهی آنها ایستاد و از حق مسلم خود دفاع کرد و علی رغم فشارها توانست به موفقیت خوبی دست پیدا کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه امروز افکار عمومی در عرصه بین المللی علیه آمریکاست و حق را به ایران می‌دهد، ادامه داد: شرایط به نحوی است که حتی مردم خود آمریکا نیز ترامپ را قبول ندارند.

وی با بیان اینکه براساس تجربیات تاریخی می‌توان گفت هرگاه مقابل آمریکایی‌ها ایستاده‌اید آنها مجبور به عقب نشینی‌ شده‌اند ، خاطر نشان کرد: در مقطع فعلی نیز دولت ترامپ سیاست چماق را در پیش گرفته و با تهدیدات خود در مورد برجام تلاش دارد که ملت و مسئولان ایرانی را بترساند. امروز وظیفه همه ما است که در برابر این تهدیدات بایستیم
حسن بیگی با بیان اینکه در این چارچوب فرصتی طلایی در اختیار دولت است تا از حق ملت ایران در عرصه جهانی دفاع کند، عنوان کرد: در همین چارچوب از مقامات مسئول می‌خواهیم که حرفشان یکی باشد و از تریبون سازمان ملل به صورت محکم از حق ملت ایران دفاع کنند و وظیفه نمایندگی ملت ایران را به خوبی انجام دهند.

این نماینده مجلس در پایان گفت: جنگ روانی ترامپ را نباید بی پاسخ بگذاریم و در سازمان ملل باید صدای رئیس جمهور ما بلندتر و بالاتر از ترامپ باشد، چرا که ما به حق هستیم و دولت ترامپ حتی در بین مردم آمریکا نیز از جایگاهی برخوردار نیست

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی