بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو هیئت مدیره ی انجمن صنایع همگن قطعه سازی خبر داد: بازار خودروی کشور،تشنه ی پذیرش خودروهای جدید +صوت


عضو هیئت مدیره ی انجمن صنایع همگن قطعه سازی اذعان کرد: ما در مسیر توسعه ی صنعت خودرو سازی قرار گرفته ایم و به منظور توسعه و حضور در بازارهای بین المللی نیازمند ورود و پذیرش خودروهای جدید هستیم.

1396/07/22
|
10:08
|

مهندس محمد رضا نجفی منش،عضو هیئت مدیره ی انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور در گفت و گوی برنامه ی پرسمان رادیو گفت و گو پیرامون بررسی مسیر توسعه ی صنعت خودروی کشور،ضمن رد هر گونه پیش داوری در این خصوص تصریح کرد: ما در مسیر توسعه ی صنعت خودرو قرار گرفته و در حال انجام فعالیت هستیم بطوریکه از لحاظ کمّی نیز توسعه پیدا کرده ایم هر چند راه ارتباط ما با جهان بواسطه ی تحریم ها قطع بود اما پس از برجام این ارتباط مجددا برقرار شد.

وی اذعان کرد: هم اکنون شاهد اعلام آمادگی خودروسازان مطرح دنیا جهت همکاری هستیم بطوریکه همگی به ایران آمده و در حال انعقاد قراردادهای متعدد بوده و قرار است طبق این قراردادها ایران نقطه ی صادرات شود.

نجفی منش با بیان اینکه جذب خودروسازان بین المللی مسیری است که کشورهایی نظیر چین،کره،هند و برزیل آن را پیموده اند خاطر نشان کرد: در حال حاضر که فولکس و تویوتا جزء ماشین های درجه ی اول مردم دنیاست ما غیر از تویوتا در زمینه ی خودروهای دیگر همکاری بین المللی خود را آغاز کرده ایم.

عضو هیئت مدیره ی انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور تصریح کرد: در حال حاضر موضوع مهمی که در صنعت خودروسازی باید پی گیری شود مسئله ی بروزآوری خودروهاست زیرا صرفا با در دست داشتن خودروهای قدیمی نمی توان در بازارهای داخلی و بین المللی ابراز وجود کرد.

وی با بیان اینکه قرار است 30 درصد خودروهای تولیدی کشور صادر شود اظهار داشت: همین امروز وزارت صنایع،تمام خودروسازان کشور را موظّف کرد تا حداقل معادل 1 و نیم درصد از فروش سال خود را صرف هزینه های تحقیق و توسعه کنند ضمن اینکه در برخی شرکت های خودروسازی کشور این مقدار به 2 درصد نیز رسیده است.

نجفی منش ضمن تاکید مجدد بر موضوع بروز رسانی خودروهای کشور،عدم بروز رسانی را موجب از دست رفتن فرصت های صنعت خودرو جهت درخشش در بازارهای بین المللی دانست و تصریح کرد:بازار کشور از خودروهای جدید استقبال می کند و ما بدنبال حفظ بازارهای بین المللی هستیم چرا که در افق 1404 باید تا رقم 1 میلیون دلار صادرات خودرو داشته باشیم که چنین هدفی جز با پذیرش خودروهای جدید محقق نخواهد شد.

برنامه ی "پرسمان" هر روز ساعت 10:45 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش خواهد شد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی