صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در بخش اسکان اضطراری، در مرحله نهایی هستیم ، گفت: بنیاد مسکن کار خودش را شروع کرده است و قرار است قرارگاه خاتم کار ساخت مسکن را در روستاها و به تعداد 28 هزار واحد از این هفته آغاز کند.

برنامه "بدون خط خوردگی" رادیو گفتگو در بخش نخست با موضوع وضعیت زلزله کرمانشاه و با حضور مهندس بازوند استاندار کرمانشاه به روی آنتن رفت.

مهندس بازوند در آغاز با بیان اینکه در حال حاضر عملیات امداد و نجات به پایان رسیده است، گفت: با پایان یافتن این بخش، خدمات رسانی همچنان ادامه دارد و مردم بزرگوار ایران همچنان کمک های مردمی را ارسال می کنند.

وی درباره نحوه توزیع کمک های ارسالی اظهار داشت: کمک های مردمی توسط خود مردم پخش می شود و دخالتی توسط دولت صورت نمی گیرد اما کمک هایی که توسط دولت و هلال احمر و سایر نهادها ارسال می شود، توسط استانداری ساماندهی می شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در بخش اسکان اضطراری، در مرحله نهایی هستیم و امیدواریم بعد از عبور از این مرحله به اسکان موقت برسیم، گفت: در حال حاضر بیش از 90 درصد از چادر شهرها حل شده است و تعدادی از شهرها وجود دارد که هنوز کامل نشده که ظرف یکی دو روز آینده تکلیف این مناطق نیز مشخص می شود و اسکان اضطراری نیز به پایان می رسد و به سمت اسکان موقت خواهیم رفت. در این زمینه نیز بنیاد مسکن کار خودش را خوب شروع کرده است و قرار است قرارگاه خاتم کار ساخت مسکن را در روستاها و به تعداد 28 هزار واحد از این هفته آغاز کند.

بازوند با بیان اینکه اسکان موقت را به اسکان دایمی گره زدیم، اظهار داشت: در حقیقت همزمان با اسکان موقت، اسکان دائمی نیز شروع می شود. مشکل جدی بارندگی است اما با این وجود در صورت بارندگی نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است تا در صورتی که از سه شنبه بارندگی داشته باشیم، مشکلی به وجود نیاید.

وی به شرایط بهداشتی و دارویی نیز اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز مشکلی نداریم و وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی خیلی خوب عمل کرده اند به طوری که گزارشی دال بر کاستی دارو و یا خدمات پزشکی نداشتیم.

مرتبط با این خبر

  • خروج افراد جامانده در زیر آوار با دقت و سرعت در حال پیگیری است

  • 150 میلیون نفر زلزله غرب کشور را احساس کردند

  • مردم تهران در ساختمان های بلند مرتبه زلزله غرب کشور را احساس کردند

  • خواندن نماز آیات در زمان پس لرزه های زلزله نیز واجب است

  • کانکس، سرویس بهداشتی، حمام صحرایی و لوازم بهداشتی اقلام مورد نیاز زلزله زدگان است +صوت

  • در حوادث ، هر بار تجربیات گذشته را تکرار می کنیم

  • همچنان نیاز اصلی زلزله زدگان کرمانشاه کانکس است +صوت

  • زلزله های اخیر در کرمانشاه ناشی از زلزله سال گذشته است/ دالاهو به وضعیت عادی برگشت

  • 85 درصد خانه های روستایی پس از زلزله کرمانشاه بازسازی شدند

  • زلزله شب گذشته کانکس نشینان کرمانشاهی را تهدید نکرد! +صوت