بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون اقتصادی مجلس: مناطق آزاد بستر مناسبی برای اشتغال و تولید است

دکتر معصومه آقاپورعلیشاهی با اشاره به فواید و فرصت های به وجود آمده از قبال تاسیس مناطق آزاد در کشور، گفت: مناطق آزاد می توانند بستر مناسبی را برای مشاغل مختلف ایجاد کرده و به تولید بنگاه های اقتصادی رونق ببخشند.

1396/12/14
|
11:17
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی تحلیل و آسیب شناسی تاثیرات اجتماعی مناطق آزاد تجاری، با حضور دکتر معصومه آقاپورعلیشاهی (عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی) و علی اکبر عسگری (کارشناس مسائل اجتماعی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر معصومه آقاپورعلیشاهی با اشاره به فواید و فرصت های به وجود آمده از قبال تاسیس مناطق آزاد در کشور، گفت: مناطق آزاد می توانند بستر مناسبی را برای مشاغل مختلف ایجاد کرده و به تولید بنگاه های اقتصادی رونق ببخشند.

وی همچنین در ادامه افزود: بدون شک فرصت های ایجاد شده در مناطق آزاد می تواند آسیب های منحصر به خود را نیز داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به قوانین موجود در حوزه ی مناطق آزاد کشور، عنوان کرد: متاسفانه امروزه قوانین مناطق آزاد در حوزه های مختلف دارای نواقص بسیاری هستد، در حالی که امید است با مذاکره بیشتر با کارشناسان امر اصلاحیه های مطلوب به این قوانین ورود پیدا کند.

در ادامه ی برنامه گفت و گوی اجتماعی از شبکه رادیوی گفت و گو علی اکبر عسگری با اشاره به این که اقتصاد و درآمد بسیاری از مناطق آزاد در کشور دورن زا نبوده و نفعی را شامل حال مردم آن منطقه نکرده است، گفت: مناطق آزاد کشور همواره بدون توجه به مردم منطقه ی خود تمامی نفع خود را به تجار و مسئولانی رسانده است که در آن منطقه مشغول به فعالیت بوده اند.

وی همچنین در ادامه افزود: درآمدهای مناطق آزاد در کشور همواره بیشترین نفع خود را به بالانشین های کشور داشته است.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی