بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس مسائل رسانه بیان كرد: اذعان رسانه های دشمن به قدرت تقابل ایران با تروریسم

کارشناس مسائل رسانه بیان کرد: رسانه ها پذیرفتند اقدام ایران یک اقدام در مقابله با تروریسم بود و این پیام را به مخاطبین خود انتقال دادند که فعالیت های تروریستی بدون هیچ اقدامی از سوی ایران باقی نخواهد بود.

1397/07/10
|
11:30

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع بازتاب رسانه ای حمله تروریست ها به مقر تروریست ها در بوکمال سوریه و با حضور دکتر علیرضا داوودی کارشناس مسائل رسانه روی آنتن رفت.

علیرضا داوودی در آغاز با بیان اینکه سه سطح از واکنش ها به حمله تروریست ها به مناطق تروریستی در سوریه را شاهد بودیم، گفت: همه واکنش ها و تحلیل ها به نفع جمهوری اسلامی ایران بود. مجموع تمام رسانه ها بر منطق مقابله جویانه در قالب دفاعی با تروریست ها تائید و تاکید داشتند. از الجزیره تا بی بی سی و سی ان ان و صدای آمریکا این حمله را در قالب پاسخ به یک اتفاق دانستند و از آن به عنوان یک دفاع یاد کردند.

وی افزود: سطح دوم واکنش رسانه ها، سطح تاکتیکی بود. سطح تاکتیکی درباره جزئیات حمله سپاه به مقرر تروریست ها بود یعنی از شعار روی موشک ها تا زمان شلیک و بازخورد آن را پوشش دادند. به عنوان مثال حساب توئیتری وزارت خارجه اسرائیل شعارهای روی موشک ها را به عنوان پیام صلح جمهوری اسلامی منتشر کرد که در فضای رسانه ای این اقدام به معنی عقب نشینی از فضای آوانگارد و حالت دفاعی گرفتن است.

وی افزود: رسانه ها، اقدام ایران را در سطح تاکتیکی و تکنیکی یک حرکت حساب شده منبعث از یک فرآیند تلقی کردند و این نشات گرفته از سطح واکنش و نه خود واکنش بود زیرا سطح واکنش ایران خیلی قابل تامل بود.

این کارشناس مسائل رسانه رسانه درباره سطح سوم واکنش ها نیز بیان داشت: رسانه ها اقدام ایران در شلیک موشکی به مقر تروریست ها را یک اقدام دنباله دار یاد کردند که قطعا این شلیک ها آخرین حرکت ایران نخواهد بود. رسانه ها پذیرفتند اقدام ایران یک اقدام در مقابله با تروریسم بود و این پیام را به مخاطبین خود انتقال دادند که فعالیت های تروریستی بدون هیچ اقدامی از سوی ایران باقی نخواهد بود.

وی در عین حال تاکید: البته واکنش رسانه های خارجی و اذعان آن ها به تروریستی بودن ماجرای حمله به اهواز و اقدام تلافی جویانه ایران، علی رغم میل باطنی آن ها صورت گرفت. آن ها همچنین اعتراف کردند سطح برخورد جمهوری اسلامی ایران با موضوعات تهدیدات امنیتی ملی بالا است و این موضوع غیر قابل شوخی است.

داوودی در مصاحبه با رادیو گفت وگو متذکرشد: البته رسانه های دشمن در موضوعات سیاسی، سطوح نازل تری را مورد نظر قرار می دهند و این رسانه ها به دنبال این بودند که امنیت را به سیاست گره بزنند و توان دفاعی ایران را قابل مذاکره جلوه بدهند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی