بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: جای مسائل اصلی کشور در صحبت های رئیس جمهور میان دانشجویان خالی بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: انتظار بود، رئیس جمهور در جلسه با دانشگاهیان راجع به فواید FATF، قواعد برجام یا مضرات آن ها صحبت کنند و یا از دانشگاه کمک بخواهند.

1397/07/24
|
08:45

برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع مهمترین محورهای صحبت های رئیس جمهور در جمع دانشجویان در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه تهران و با حضور دکتر محمدمهدی زاهدی وزیر سابق علوم و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به روی آنتن رفت.

محمدمهدی زاهدی با اشاره به حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران و عدم حضور تشکل ها در این جلسه گفت: جای تعجب بود که چنین جلسه ای باشد و از تشکل های دانشجویی حضور نداشته باشند یا حضور بسیار کمرنگ داشته باشند.

وی متذکر شد: این انتقاد به مسئولین چه دفتر ریاست جمهوری و چه وزارت علوم یا نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، وارد است که این جلسه را برنامه ریزی کردند.

وزیر سابق علوم با اشاره فرمایش حضرت امام خمینی مبنی بر اینکه دانشگاه مبدا همه تحولات است، بیان کرد: رئیس جمهور هم فرازهایی از این ویژگی تحولات را مطرح کردند از جمله انظباط، کارآفرینی، پرداختن به مباحث دیگر در کنار تولید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: رئیس جمهور نقش دانشگاه در نقد عملکرد مدیران و برخی مسائل دیگر که امیدآفرینی به جامعه است، مطرح کرد، همه اینها درست است اما یک اشکالی وجود دارد؛ وقتی که بحث امیدآفرینی بود رئیس جمهور اشاره فرمودند که اگر عده ای اقتصاددان مکتوب کنند، من مطالعه می کنم و تشکر می کنم اما اگر به صورت نامه سرگشاده باشد این خوب نیست.

زاهدی ادامه داد: اگر دانشجویان می توانستند بیایند و دولت را نقد کنند حتی با حضور خود ایشان، این بهتر از هم نامه نگاری بود و هم بهتر از این بود که به صورت سرگشاده، نامه بنویسند. خوب بود رئیس جمهور به این نکته هم توجه داشتند وقتی اثر گذاری این پندها و نصایح که در عمل خود ایشان یا دفتر ایشان هم عامل به آن بود و با دعوت به خصوص از منتقدین آنجا حرف ها را می شنیدند و پدرانه دانشجویانه را نصیحت می کردند و به آن ها امید می دادند که این دوران گذر است و ما حتما از این دوره عبور خواهیم کرد. شنیدن حرف طرف های مقابل برای هردو طرف خوب است.

وی متذکر شد: در این جلسه، رئیس جمهور اشاره ای داشتند که وقتی دولت در سال 92 روی کار آمد دانشجویان متوجه شدند که 16 آذر هر سال می توانند بیایند جلسه برگزار کنند و حرفشان را بزنند ولی بنده به عنوان وزیر سابق علوم می گویم که هرساله ما در دانشگاه برنامه داشتیم و این را از قبل هم داشتیم و این مسئله جدیدی نبود که مطرح کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در عین حال گفت: انتظار بود، ایشان راجع به فواید FATF، قواعد برجام یا مضرات آن ها صحبت کنند و یا از دانشگاه کمک بخواهند.

وی در خاتمه حضور مسئولین تراز اول کشور را در میان دانشگاهیان مطلوب برشمرد و بیان کرد: ما باید صحبت های حتی دانشجو یا استادی که با تلخی یا تندی مطالبش را بیان می کند از نزدیک بشنویم، به نفع است چون به راحتی می توانیم نظر منتقدین را به صورت مستقیم بشنویم در این صورت یا جواب می دهیم یا اگر انتقاد صحیح بود برای اصلاح سیستم مان برنامه ریزی کنیم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی