بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان كرد: حدود 9 هزار میلیارد تومان میزان سبد حمایتی دولت خواهد بود

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به سبد حمایتی دولت از مردم بیان کرد: شاید عدد و مقدار کمک و حمایت دولت برای خانوار خیلی زیاد نباشد اما به هر ترتیب دولت حدود 9 هزار میلیارد تومان با ارز 4200 تومانی هزینه داشته است.

1397/08/20
|
13:15
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع نشست سران قوا و رویکردهای حمایتی دولت و با حضور دکتر ابوذر ندیمی مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه به روی آنتن رفت.

ابوذر ندیمی در آغاز با بیان اینکه اصل نشست سران قوا با توجه به اختیاراتی که رهبر معظم انقلاب به ایشان داده اند و آثاری که از نظر اقتصادی و رضایت عمومی دارد، بسیار مهم ارزیابی می شود،
گفت: همینکه مردم بدانند، حکومت مسائل و مشکلاتی که در حوزه تحریم، رکود و تورم وجود دارد را درک می کند و برای آن برنامه ریزی و اقدام و عمل دارد، طبیعتا رضایت مندی تا حدودی حاصل می شود اما قطعا این همه ماجرا نیست.

وی افزود: همه تصمیمات دولت محدود به حوزه سبد حمایتی نمی شود و برنامه های مختلفی توسط دولت تا پایان سال و به ویژه برای سال 98 طراحی شده است و به طور کلی خدمت به مردم به عنوان ولی نعمتان ما، اهمیت زیادی دارد.

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به سبد حمایتی دولت از مردم بیان کرد: شاید عدد و مقدار کمک و حمایت دولت برای خانوار خیلی زیاد نباشد اما به هر ترتیب دولت حدود 9 هزار میلیارد تومان با ارز 4200 تومانی هزینه داشته است تا حداقل با ملت همراهی کند اما قطعا در آینده تصمیمات مختلفی را در حوزه اجتماعی و اقتصادی خواهیم گرفت که هر کدام می تواند کمک کننده باشد.

وی افزود: امیدوار هستیم تا پایان سال جمعیت حدود 9 میلیون نفری را در دهک های مختلف تحت پوشش قرار دهیم تا گامی برای اهداف حمایتی دولت باشد.

ندیمی در ادامه با بیان اینکه همه دولت ها برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دارند، عنوان کرد: خدمات بیمه ای، امدادی و حمایتی در همه دنیا مرسوم است و در ایران نیز از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته و تا زمانی که فقر و مشکلات مردم وجود داشته باشد، ادامه دارد اما در هر صورت این خدمات نمی تواند همه مشکلات را حل کند بلکه باید از همه منابع و داشته های اقتصادی استفاده کرد و در این راستا باید سیاست های فرادستی و بودجه ای اتخاذ شود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی