بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

دستیار فرمانده كل سپاه در امور راهبردی بیان كرد: قابلیت موشکی ایران، راهبرد غرب برای ایجاد خاورمیانه جدید را برهم زد +صوت

سردار محمد تولایی گفت: قابلیت های موشکی که در دیروالزور علیه داعش استفاده کردیم، نشان داد در بکارگیری این سلاح ها برای حفظ امنیت مردم خودمان قاطع هستیم و این مسئله معادله غرب را برای ایجاد خاورمیانه جدید برهم زد.

1397/09/18
|
09:00

سردار دکتر محمد تولایی در برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با اشاره به توان موشکی جمهوری اسلامی ایران گفت: کشورهای غربی از افزایش و ارتقاء توان موشکی ایران، ابراز مخالفت می کنند و ریشه این مخالفت را باید در دفاع مقدس دانست یعنی زمانی که همه دولت های شرقی و غربی با هم بسیج شده بودند و از رژیم بعث صدام حمایت می کردند و با موشک های غربی به ایران حمله می کردند اما ایران در آن زمان به دلیل نداشتن توان موشکی، نمی توانست قابلیت دفاعی داشته باشد و از شهروندان خودش دفاع کند.

وی ادامه داد: در آن شرایط کشورهای غربی و شرقی اجازه ندادند حتی کوچکترین سلاح دفاعی را برای دفاع از مردم ایران در اختیار ما قرار بگیرد. اراده جوان ها و نظام جمهوری اسلامی ایران بر این قرار گرفت که برای حفظ امنیت شهروندان خودش به سمت دست یابی به توانمندی ها و قابلیت های دفاعی بازدارنده حرکت کند که مهمترین آن ها توان موشکی بود.

دستیار فرمانده کل سپاه در امور راهبردی با اشاره به توان موشکی ایران در مقابل با تروریست ها عنوان کرد: قابلیت های موشکی که در دیروالزور علیه داعش و دیگر گروه های تروریستی استفاده کردیم، نشان داد در بکار گیری این سلاح ها برای حفظ امنیت مردم خودمان قاطع هستیم و این مسئله معادله غربی ها برای ایجاد خاورمیانه جدید را برهم زد.

سردرا تولایی تصریح کرد: تلاش غربی ها برای بازداشت ایران از رسیدن به توان نظامی به ویژه موشکی به این دلیل است که آن ها گمان می کردند می توانند سلطه خودشان را با استفاده از توان نظامی بر مردم منطقه ادامه دهند، اما توان دفاعی ایران مانع تحقق این استراتژی شد.

سردار تولایی به استفاده غربی از هر روش و شیوه ای از جمله تحریم برای مقابله با توان دفاعی بخصوص موشکی ایران گفت و ابراز داشت: آن ها تصور می کنند ایران با تحت فشار قرار گرفتن، از قابلیت ها و توان موشکی خود دست می کشد اما این یک تصور غلط است چون ما تجربه هشت سال دفاع مقدس را داریم و تنها چیزی که امنیت ما را می تواند در زمان تهدید تامین کند، قابلیت های دفاعی است و نمی توانیم روی قول و قرارهای آن ها حساب کنیم و این ریسک ساده لوحانه را بپذیریم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی