صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

نماینده مردم اصفهان در مجلس بیان کرد: یکی از بزرگترین موانع که باعث سرمایه گریزی و ناتمام ماندن طرح های نیمه تمام می شود، بروکراسی است و اگر کسی بخواهد سرمایه گذاری کند باید 22 مانع را از سر راه خودش بردارد.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو با موضوع عدم پیشرفت در واگذاری طرح های نیمه تمام استانی و با حضور حجت الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام احمد سالک در آغاز با بیان اینکه تقویت بخش خصوصی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، گفت: در تمام زمینه ها و عرصه ها و فعالیت های مختلف خدماتی، میدان دار اصلی بخش خصوصی است و شرکت های بزرگی در همین راستا شکل گرفته است.

وی همچنین به سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و بیان داشت: سیاست های 24 ماده ای اقتصاد مقاومتی نیز بر تقویت بخش خصوصی و ظرفیت داخل کشور تاکید دارد. امروز تنها با تقویت بخش خصوصی می توان 80 هزار پروژه نیمه تمام استانی و سه هزار پروژه ملی را به انتها برسانیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس به وضعیت استان اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: در این استان پروژه های متعددی وجود دارد که نیمه تمام مانده است و البته بخش خصوصی نیز آمادگی برای اتمام این پروژه ها دارد اما موانع متعددی در این مسیر وجود دارد. یکی از بزرگترین موانع که باعث سرمایه گریزی و ناتمام ماندن طرح های نیمه تمام می شود، بروکراسی است و اگر کسی بخواهد سرمایه گذاری کند باید 22 مانع را از سر راه خودش بردارد.

وی تاکید کرد: دولت باید بستر را برای حضور بخش خصوصی در همه زمینه ها فراهم کند و یکی از این مباحث، حذف بروکراسی اداری است که در راه بخش خصوصی بسیار سنگ انداز است. البته مجلس قانون تسهیل را تصویب کرد و ریل گذاری برای دولت شده است اما در حوزه اجرا هنوز مشکلات زیادی وجود دارد.

حجت الاسلام احمد سالک درباره استان اصفهان در گفتگو با رادیو گفت و گو اظهار کرد: در این استان پروژه های کنارگذر شرق، قطار سریع السیر، طرح توسعه فرودگاه شهید بهشتی و انتقال آب به صورت نیمه تمام مانده اند. اگر این پروژه ها قبل از نوسانات ارزی انجام می گرفت، کار پیش می رفت.

وی به موانع دیگر در اتمام طرح های نیمه تمام اشاره کرد و بیان داشت: شرکت های خصولتی دومین مانع در این مسیر است یعنی دولت شرکت ها را واگذار می کند اما عده ای از کارمندان از در می روند و از پنجره مجددا وارد می شوند و این نگران کننده است و باید در این حوزه نیز موانع برطرف شود تا رشد کالای ملی را شاهد باشیم.

مرتبط با این خبر

  • قانونی که به دلیل بلندپروازی قابلیت اجرا ندارد!

  • آموزش مهارت های زندگی مورد توجه نظام آموزشی کشور نیست

  • حمایت مجلس از تولیدات رایانه ای برای رشد اشتغالزایی

  • تاثیرکمرنگ شدن امربه معروف و نهی از منکر بر افزایش وقوع جرم

  • زندگی عشایر باید اقتصادی شود

  • آمارهای اشتغال با واقعیات جامعه فاصله زیادی دارد

  • تعامل سازنده و موفق فرهنگ ها و قومیت های مختلف در ایران

  • کارگران باید از امنیت شغلی مناسب برخوردار شوند

  • مردم و سه قوه حمایت از کالای ایرانی را در اولویت قرار دهند

  • رها شدگی موضوع مسکن درپی ادغام وزارت راه و شهرسازی!