بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون بهداشت مجلس بیان كرد: قاضی زاده هاشمی شادابی و نشاط قبل را ندارد +صوت

عضو کمیسیون بهداشت مجلس بابیان اینکه خبر استعفای وزیر بهداشت بدلیل اختلافات بودجه ای، کاری صحیح نیست، تصریح کرد: به نظر می رسد آن شادابی و نشاط دوره گذشته ی قاضی زاده هاشمی را در وزیر بهداشت نمی بینیم.

1397/10/12
|
09:48
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو با موضوع استعفای وزیر بهداشت و با حضور دکتر محمد حسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی روی آنتن رفت.

محمد حسین قربانی در آغاز با بیان اینکه یکی از کارهای بسیار خوبی که در چند سال اخیر انجام شده است، طرح تحول سلامت است، گفت: علی رغم همه فراز و فرودهایی که به علت تحقق پیدا نکردن منابع مالی برای این طرح وجود داشت، اقدامات خوبی صورت گرفت. روز سه شنبه رئیس جمهور در هنگام ارائه بودجه، با صلابت اعلام کرد، طرح تحول سلامت را ادامه خواهیم داد.

وی اضافه کرد: یکی از مباحثی که مطرح است، اختلاف بین سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت است. سازمان برنامه معتقد است همه منابعی که در چارچوب عموم برای وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است، به طور کامل تخصیص داده شده است و هیچ دستگاهی بالاتر از 80 درصد تخصیص نداشته است و در این راستا 100 درصد منابع حوزه طرح تحول سلامت را تخصیص داده اند اما وزارت بهداشت نگاه دیگری دارد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با رادیو گفت و گو درباره زمزمه های استعفای وزیر تصریح کرد: بعید می دانم این موضوع صحت داشته باشد؛ در هر کشوری وقتی با چالش و مشکل روبرو می شوند، همه افراد در میدان هستند و میدانی کار می کنند و باید با شدت و قدرت، مشکلات را برطرف کنیم.

وی افزود: اینکه اختلافات بودجه ای باعث درج خبر استعفای وزیر بهداشت شده باشد، خیلی صحیح نیست زیرا از همان ابتدای ورود به وزارت خانه در دولت دوازدهم با مشکلاتی مواجه بودند و حتی آن زمان هم تمایل زیادی برای گرفتن تصدی این پست نداشتند و به نظر می رسد آن شادابی و نشاط دوره گذشته ی قاضی زاده هاشمی را در وزیر بهداشت نمی بینیم.

وی با بیان اینکه اگر قرار است، از خدمت کنار برویم نباید اختلافات درون نظامی را به چالش بکشانیم، گفت: خیلی راحت تر می شود اختلافات را کنار گذاشت. وزیر بهداشت یکی از نیروهای انقلاب و چهره های خدوم نظام است و در طول این سال های وزارت بهداشت، شاهد خدمات ارزنده ای در حوزه بهداشت بودیم که اجرای طرح تحول سلامت و آموزش نیروهای متخصص پزشکی برای مناطق محروم از جمله این اقدامات است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی