بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

كارشناس حوزه خاورمیانه: هیچ آلترناتیوی برای بشار اسد وجود ندارد +صوت

یک کارشناس مسائل خاورمیانه،اظهار کرد: در طی سال های اخیر در سوریه بی ثباتی امنیتی را مشاهده کرده‌ایم ولی بی‌ثباتی سیاسی وجود نداشته است.

1397/10/12
|
14:10
|

سید رضا صدرالحسینی، در مصاحبه با برنامه« رویداد »رادیو گفت و گو ، با بیان اینکه در طول هشت سال گذشته فشار زیادی بر بشار اسد و خانواده وی جهت کناره‌گیری از قدرت وارد شده است ولی او علیرغم همه این فشارها ، به عنوان رییس دولت قانونی سوریه به فعالیت خود ادامه داده است، چنان که در طول هشت سال گذشته حتی هشت شب نیز از کشور خود دور نبوده است، افزود : در طول هشت سال گذشته کسی نتوانسته به عنوان آلترناتیو بشار اسد در داخل و خارج از سوریه مطرح شود .

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با‌ رادیو گفت وگو با تاکید بر اینکه ما در سوریه در سال‌های اخیر بی ثباتی سیاسی مشاهده نکرده‌ایم ولی بی‌ثباتی امنیتی وجود داشته است، گفت : در زمان بحران در سوریه، انتخابات در این کشور به صورت نسبتا منظمی برگزار شده و مردم نیز در صحنه حضور داشته اند، علی رغم فشارهای داخلی و خارجی که در این زمینه بر مردم و ملت این کشور وجود دارد.

این کارشناس مسائل غرب آسیا همچنین در مورد اقدام برخی از کشورهای عربی جهت بازگشایی سفارتخانه هایشان در سوریه گفت: برخی کشورها اقدام به بازگشایی سفارتخانه‌های خود در سوریه به صورت رسمی کرده اند ولی برخی از کشورها در این زمینه به صورت زیر پوستی در حال انجام فعالیت هستند و هنوز به صورت رسمی هیاتی را به سوریه اعزام نکرده‌اند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با تاکید بر اینکه شرایط آینده سوریه روشن است و با توجه به مجموعه تحولات به نظر می‌رسد که سوریه در حال بازگشت به حالت عادی است ، تاکید کرد :ارتش سوریه این آمادگی را دارد که جایگزین هر نیروی نظامی متخاصمی که به صورت غیرقانونی وارد این کشور شده است، بشود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی