صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اقدامات دولت در خصوصی مدیران دو تابعیتی بیان کرد: تا این لحظه به عنوان مسئول کمیته تحقیق و تفحص، هیچ گزارشی از طرف دولت درباره مدیران دو تابعیتی نشنیده ام.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو با موضوع اقدامات دولت در قبال گزارش مجلس درباره دو تابعیتی ها و با حضور جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

جواد کریمی قدوسی در آغاز با بیان اینکه مجلس در پی رخدادهای سیاسی و امنیتی در چند سال گذشته و اثرپذیری بخش هایی از کشور از نفوذ و اثرگذاری مدیران دو تابعیتی و فضاسازی که در کشور شد، اقدام به تهیه طرح تحقیق و تفحص از مدیران دو تابعیتی وخلاء های قانونی شد، گفت: این موضوع به یک دغدغه عمومی تبدیل شده بود و در چنین شرایطی مجلس باید نسبت به این موضوع ورود کند.

وی افزود: این تحقیق و تفحص بعد از اینکه رای آورد، کار خود را شروع کرد و یک سال تمام این کمیته وقت گذاشت که ماحصل آن، تهیه گزارش جامعی از این حوزه شد. در دو موضوع تحقیق و تفحص را مدیریت می کردیم؛ نخست شناسایی مدیران دو تابعیتی و دوم هم خلاء های قانونی در این رابطه مورد بررسی قرار گرفتند. در دو حوزه موفقیت هایی به دست آمد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با رادیو گفت و گو در خصوص مدیران دو تابعیتی اشاره کرد: قانون تحقیق و تحفص در حوزه مسئولان ارشد برنامه برای تحقیق داشتیم و در حوزه مدیران میانی و عادی قصد تحقیق نداشتیم. پس از بررسی هایی که انجام دادیم، بیش از صد نفر از مقامات و مسئولین بنا بر اخبار اطلاعاتی و گزارش های مردمی و همچنین تحقیقات میدانی تابعیت مضاعف دارند.

کریمی قدوسی به خلاء های قانونی اشاره کرد و بیان داشت: کمیته تحقیق و تفحص، تحقیقات کامل و جامعی از خلاء های قانونی در کشور به عمل آورد که گزارش آن منتشر شد و رسانه ها آن را بازتاب دادند. در این حوزه نیز، کمیته تحقیق و تفحص، طرحی را تهیه کرد که در حال سپری کردن مراحل نهایی خود است و در صورتی که در صحن رای بیاورد و به قانون تبدیل شود، می توانیم به ملت عزیز امید دهیم که خبری از مدیران دو تابعیتی نخواهیم شنید.

این نماینده مجلس درباره اقدامات دولت در خصوصی مدیران دو تابعیتی بیان کرد: تا این لحظه به عنوان مسئول کمیته تحقیق و تفحص، هیچ گزارشی از طرف دولت درباره مدیران دو تابعیتی نشنیده ام و فقط قوه قضائیه خیلی جدی پیگیر این موضوع بود و اخیرا نیز دادستان قوه قضائیه لیست افراد دو تابعیتی که لیست آنها در اختیار مجلس است، مطالبه کردند و رئیس مجلس نیز اقدام کردند.

مرتبط با این خبر

  • قانون جدید چک اثرات مثبتی در اقتصادی و تجارت خواهد داشت

  • وظیفه حفظ ارزش پولی ملی بر عهده بانک مرکزی است

  • مناطق آزاد از اهداف خود فاصله گرفته اند

  • دولت به جای توسعه کمی مناطق آزاد، آنها را ساماندهی کند

  • ممانعت بانک مرکزی از ترخیص خودرو منطقی نیست

  • دستمزد کارگران تکافوی 25درصد مخارج زندگی را می دهد

  • آن هایی که ارزصادراتی را پس نداده اند؛ مجرمند! +صوت

  • اعتراضات جلیقه زردها موقعیت اقتصادی فرانسه را دچار بحران کرده +صوت

  • تمام لاشه های گوسفندی حادثه هواپیما، دفع شدند +صوت

  • مجلس حقوق تضییع شده ایران را در قراردادهای خارجی مطالبه می کند