صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

عضو حقیقی شورایعالی فضای مجازی درباره راهکارهای اجرایی شدن مصوبات شورای عالی فضای مجازی، اظهار داشت: بخش اجرایی کشور، مسیر اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی را باید تسهیل کند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع اعلام دادستان کل کشور مبنی بر اجرا نشدن مصوبات شورای عالی فضای مجازی توسط وزارت ارتباطات و با حضور دکتر انتظاری عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی به روی آنتن رفت.

انتظاری در آغاز با اشاره به اینکه در جلسه قبلی شورای عالی فضای مجازی، بعضی از اعضا به اجرا نشدن مصوبات اعتراض داشتند، گفت: پس از این اعتراض، رئیس جمهور به دبیر شورای عالی فضای مجازی وظیفه دادند نسبت به این موضوع بررسی شود.

وی تصریح کرد: تحولات در فضای مجازی سریع و شتابان است و از سوی دیگر تصمیم گیری ها در حوزه اجرایی بسیار کند است و این دو مسئله تطابق ندارد و به همین دلیل برخی از مسئولین این حوزه، گله مند هستند.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در گفتگو با رادیو گفت و گو درباره راهکارهای اجرایی شدن مصوبات شورای عالی فضای مجازی، اظهار داشت: بخش اجرایی کشور، مسیر اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی را باید تسهیل کند و دولت باید درک کند، تحولات در حوزه فضای مجازی بسیار شتابان است و اگر در اجرای مصوبات کند عمل کند، جامعه دچار چالش می شود.

وی اضافه کرد: در حوزه فناوری اطلاعات و فضای سایبری، تحولات و تکنولوژی ها به سرعت در حال تکامل هستند و اگر کشور آمادگی نداشته باشد، این خطر وجود دارد که سرویس دهنده های خارجی به داخل بیایند و این خدمات را ارائه دهند که این یک خطر بزرگ برای کشور محسوب می شود.

انتظاری با بیان اینکه قرار است روی چند بخش در حوزه فناوری و فضای مجاز ی متمرکز شویم، عنوان کرد: دولت الکترونیک، شبکه ملی اطلاعات و شبکه های اجتماعی بومی باید در اولویت قرار گیرند و برای آنها باید راه حل های میان بر توسط بخش اجرایی کشور در نظر گرفت و در حقیقت سرمایه گذاری لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: باید برای آن سه بخش از بودجه کل کشور سرمایه گذاری لازم را ارائه دهیم و از سوی دیگر این سه این پروژه ها، مجریان خاص خودش و روش پیاده سازی ویژه داشته باشند. اگر قرار باشد به صورت روزمره اداره شود، کاری پیش نمی رود و همانطور که چندین سال است دولت الکترونیک و شبکه ملی اطلاعات معطل است، این وضعیت ادامه خواهد داشت.

مرتبط با این خبر

  • قانون جدید چک اثرات مثبتی در اقتصادی و تجارت خواهد داشت

  • وظیفه حفظ ارزش پولی ملی بر عهده بانک مرکزی است

  • مناطق آزاد از اهداف خود فاصله گرفته اند

  • دولت به جای توسعه کمی مناطق آزاد، آنها را ساماندهی کند

  • ممانعت بانک مرکزی از ترخیص خودرو منطقی نیست

  • دستمزد کارگران تکافوی 25درصد مخارج زندگی را می دهد

  • آن هایی که ارزصادراتی را پس نداده اند؛ مجرمند! +صوت

  • اعتراضات جلیقه زردها موقعیت اقتصادی فرانسه را دچار بحران کرده +صوت

  • تمام لاشه های گوسفندی حادثه هواپیما، دفع شدند +صوت

  • مجلس حقوق تضییع شده ایران را در قراردادهای خارجی مطالبه می کند