بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو هیئت رئیسه مجلس هشدار داد: خطی در داخل تلاش دارد بگوید هرآنچه آمریکایی ها می گویند را باید بپذیریم

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: یک خطی در داخل کشور می خواهد ایران را به سمتی ببرد که اگر به سراغ مجامع بین المللی نرویم و هر آنچه نپذیریم، مردم از گرسنگی می میرند.

1397/11/06
|
14:00

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع نامه هشت تن از وزرا به رهبر انقلاب برای تصویب fatf و با حضور دکتر احمد امیر آبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

احمد امیر آبادی فراهانی در آغاز در پاسخ به این سوال که چرا با وجود رئیس جمهور، وزرای دولت تصمیم به نامه نگاری با رهبر انقلاب درباره fatf کردند، گفت: از این نامه نگاری ها در دوره های قبل هم داشتیم و حتی در دوره امام خمینی نیز این اتفاقات می افتاد. آنچه مسلم است، نامه وزرا در این زمینه باعث تعجب نمایندگان مجلس نیز شد زیرا وزرایی که این نامه را نوشتند خودشان در جریان کامل مسائل کشور هستند و می داننند مسئله fatf بهانه ای بیش نیست.

وی خاطرنشان کرد: در تحریم های دوره اوباما و در زمانی که در لیست سیاه fatf نبودیم، بیشترین مبادلات بانکی و مالی را داشتیم اما وقتی در لیست fatf تعلیق شدیم و تحریم های آمریکا سخت گیرانه داشتیم، کمترین مبادلات مالی را داشتیم. بنابراین تحریم های آمریکا خیلی ارتباطی به پذیرش و عدم پذیرش fatf ندارد زیرا تحریم ها از طریق آمریکا است و fatf نمی تواند کاری انجام دهد، کما اینکه آمریکایی ها از برجام خارج شدند و در برجام حضور داریم و اروپایی ها که بیشترین اعضای fatf هستند هم نمی توانند کاری انجام دهند.

عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با رادیو گفت و گو با بیان اینکه وزرای دولت بهتر است از ظرفیت وزارت خانه هایشان جهت حل مشکلات مردم قدم بردارند، اظهار داشت: در موضوع برجام نیز تعهدات زیادی دادیم و آن ها را عمل کردیم اما آمریکایی ها هیچ کدام از تعهدات خود را عمل نکردند. همان زمان نیز وزرای دولت به مجلس می آمدند و قسم می خوردند که اگر برجام را نپذیریم روزانه چند میلیون دلار خسارت می بینیم. آن ها آن زمان نیز همه مسائل کشور را به موضوع تحریم وصل کردند و نمایندگان مردم نیز فکر می کردند مشکلات مردم با پذیرش برجام حل می شود.

وی اشاره کرد: در حالی که مشکلاتی را در داخل کشور در زمینه توزیع مواد غذایی داریم وزیر صنعت باید در خصوص بررسی وضعیت پشتیبانی دام و شرکت های فعال در این زمینه پاسخ گو باشند نه اینکه درباره fatf نامه نگاری کنند.

امیر آبادی فراهانی با تصریح بر اینکه یک خطی در داخل کشور می خواهد ایران را به سمتی ببرد که اگر به سراغ مجامع بین المللی نرویم و هر آنچه نپذیریم، مردم از گرسنگی می میرند، اظهار داشت: این خط تلاش دارد بگوید هر چه سازمان های بین المللی و آمریکایی می گویند بپذیریم در حالی که تجربه نشان داده است آمریکایی ها هیچ گونه پایبندی به این معاهدات ندارند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی