بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سرپرست مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت: برترین شاخص‌های سلامت را در میان کشورهای منطقه به یُمن انقلاب اسلامی داریم

سرپرست مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: در چهل سال اخیر به یمن انقلاب اسلامی و ثمرات و برکات مجاهدت ها و تلاش های آحاد ملت در حوزه سلامت و دانش پزشکی، شاهد برترین شاخص های سلامت در حوزه کشورهای منطقه هستیم.

1397/11/16
|
09:30

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع دستاوردهای حوزه سلامت در انقلاب اسلامی و با حضور دکتر کیانوش جهانپور سرپرست مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روی آنتن رفت.

کیانوش جهانپور در گفتگو با رادیو گفت و گو با اذعان به اینکه بیان تمام دستاوردها انقلاب اسلامی در حوزه پزشکی و درمان در یک برنامه رادیویی نمی گنجد، اظهار کرد: بزرگترین اتفاقات و مفیدترین و ملموس ترین تحولات در حوزه های مختلف را می توان در حوزه سلامت و علوم پزشکی دید.

سرپرست مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: در چهل سال اخیر به یمن انقلاب اسلامی و ثمرات و برکات مجاهدت ها و تلاش های آحاد ملت در حوزه سلامت و دانش پزشکی، شاهد هستیم برترین شاخص های سلامت را در حوزه کشورهای منطقه داریم. به برکت انقلاب اسلامی، شاخص تعداد دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد.

وی با اشاره به پیشرفت های حوزه نیروی انسانی، بیان کرد: روزی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، حدود 14 هزار پزشک را در کشور داشتیم اما با تحولاتی که در حوزه آموزش پزشکی رخ داد، تعداد پزشکان حاذق این مرز و بوم به بیش از ده برابر آن چیزی که در سال 57 بود، رسیده است در حالی که شاخص جمعیتی کشور فقط کمی بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است.

جهانپور در گفتگو با رادیو گفت و گو با بیان اینکه در تمام شاخه های پزشکی و تربیت نیروهای انسانی مرتبط، شاهد تحول چشم گیر بوده ایم، اظهار کرد: یکی از تحولات بزرگی که بعد از انقلاب اسلامی و در همان سال های آغازین ایجاد شد، استقرار نظام ارائه خدمات یا شبکه های ارائه خدمت تحت عنوان شبکه های بهداشت در کشور بود.

وی ادامه داد: ادغام آموزش علوم پزشکی را در نظام ارائه خدمت شاهد بودیم که به نوعی دانشگاه های علوم پزشکی به طور خاص، مولود انقلاب اسلامی هستند. این موضوع موجب برکات و تحولاتی در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری علوم پزشکی شد به طوری که امروز ایران به عنوان یکی از کشورهایی که سریعترین رشد را در حوزه پژوهش و فناوری دارد، شناخته می شود که بخش عمده ای از آن متعلق به دانشگاه های علوم پزشکی و دانشکده های مرتبط است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی