صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

کارشناس رسانه بیان کرد: در ده روز گذشته حدود 700 هزار پیام در فضاهای مختلف توسط رسانه های بیگانه منتشر شده است که فقط یک هدف را دنبال می کند؛ مردم در روز 22 بهمن در خیابان نیایند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو با موضوع بررسی رسانه های فارسی زبان بیگانه و با حضور دکتر داوودی کارشناس رسانه به روی آنتن رفت.

داوودی در آغاز با بیان اینکه در ده روز گذشته رسانه های بیگانه علیه راهپیمایی 22 بهمن تلاش های موج رسانه ای زیادی ایجاد کردند، اظهار داشت: اگر این حجم از تلاش و تولید محتوا را برای کارهای دیگر گذاشته بودند، احتمالا پیشرفت های قابل ملاحظه ای کسب می کردند. در ده روز گذشته حدود 700 هزار پیام در فضاهای مختلف توسط رسانه های بیگانه منتشر شده است که فقط یک هدف را دنبال می کند؛ مردم در روز 22 بهمن در خیابان نیایند.

وی افزود: رسانه های بیگانه سه محور مهم را در دستور کار خودشان قرار دادند، عنوان کرد: این رسانه ها از 12 بهمن تا 22 بهمن را حیاتی می دانستند و برای فعالیت علیه آن هر نوع تلاشی را انجام دادند. رسانه های بیگانه در این مدت تلاش کردند اعلام کنند مردم در ایران در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نسبت به تمام کارکردهای انقلاب اسلامی نا امید هستند. آنها برای رسیدن به این مهم دست به تحریف واقعیت و آمار زدند و از میزان دسترسی زنان بعد از انقلاب تا جزئی ترین موضوعات از جمله قیمت لپه و لوبیا را مورد توجه قرار دادند.

این کارشناس رسانه با اشاره به بمباران خبری رسانه های فارسی زبان بیگانه عنوان کرد: آنها تلاش می کنند مخاطب را به این نقطه برسانند که انقلاب اسلامی در کلیه ساحات و حوزه های عملیاتی در چهلمین سالگرد خودش به مشکل برخورده است.

وی ابراز داشت: رسانه های بیگانه سعی می کنند اینگونه القا کنند، راهپیمایی 22 بهمن خرید زمان برای برون رفت از مشکلات توسط جمهوری اسلامی ایران است. یکی دیگر از محورهایی که رسانه های بیگانه روی آن مانور دادند، به نتیجه نرسیدن شعارها و مفاهیمی است که انقلاب اسلامی در سال 57 مطرح کرده بود که مهمترین آن را با محوریت آزادی مطرح کردند.

داوودی در ادامه بیان کرد: سلبریتی های کشور در جشنواره دهه فجر کمک بسیار زیادی به رسانه های بیگانه برای دادن سوژه به آن ها کردند و به جای دمیدن به فضای وحدت مردم، خودشان را یک تافته جدا بافته مطرح کردند و به همین جهت رسانه های بیگانه اعلام کردند انقلاب در تحقق شعارهای خود موفق نبوده است.

مرتبط با این خبر

  • مردم اصل انقلاب را از حساب مسئولین جدا می دانند

  • ملت ایران انقلاب را فرزند خود می دانند

  • برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در 10 هزار روستا برای اولین بار

  • پیش بینی 2500 دستگاه اتوبوس برای راهپیمایی 22 بهمن

  • حضور پررنگ اقلیت های دینی در راهپیمایی 22 بهمن

  • مردم؛ عنصر اصلی انقلاب اسلامی هستند

  • اقتدار نظام، یکی از بازتاب‌های راهپیمایی 22 بهمن است

  • رسانه های غربی ، نتوانستند پیامی مبتنی بر«خیابان های خالی از جمعیت» از ایران مخابره کنند

  • مردم همچنان به آینده انقلاب اسلامی امیدوار هستند

  • مردم به دولت فرصت می‌دهند تا مطالباتشان برآورده شود