صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: باز هم زمزمه هایی از فروش بلیط هواپیمای چارتری شنیده می شود و نظر کمیسیون عمران این است که به هیچ وجه نباید بلیط چارتری فروخته شود. کمیسیون به طور مجدد به وزیر نامه نوشته و خواستار جلوگیری از این کار است.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع بهم ریختگی بازار حمل و نقل هوایی کشور و تداوم نابسامانی و آشفتگی در پروازهای چارتری با حضور رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری و شادمهر کاظم زاده عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

رضا جعفرزاده با اشاره به اینکه آزادسازی نرخ بلیط هواپیما، مصوبه مجلس شورای اسلامی بوده است، گفت: این مصوبه قانون بود و باید سازمان هواپیمایی کشور آن را اجرا می کرد و اهداف آن نیز بلند مدت بود چون اختیارات مسافرین بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه در تاریخ 11/10/97 بخشنامه ای را به شرکت های هواپیمایی اعلام کردیم، عنوان کرد: شرکت های هواپیمایی الزام به فروش بلیط هواپیما به صورت سیستمی از اول بهمن ماه شدند. شرکت های هواپیمایی مجاز به فروش بلیط چارتری بدون لحاظ بسته سفر نیستند و باید بلیط شان مشمول ابطال تغییر باشد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری متذکر شد: در راستای اجرای این سیاست های ابلاغی برای فروش بلیط هواپیمای چارتری به صورت سیستمی، پایشی انجام شد چون وقتی افراد مراجعه می کردند بلیط تک به افراد به عنوان چارتر به فروش می رسید بعد از تاریخ 15/10/97 ابلاغیه ای را به شرکت های هواپیمایی ارسال کردیم و به کلیه دفاتر و سایت های مجاز فروش بلیط الکترونیک که بلیط چارتری را نمایش ندهند و به فروش نرسد مگر در چارچوبی که سازمان هواپیمای کشوری اعلام کرده و مغایر با بخشنامه ای که ارسال کرده، نباشد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان هواپیمایی کشوری نرخ تکلیفی به شرکت های هواپیمایی ندارد، گفت: انجمن و شرکت های هواپیمایی نرخی را که در مسیرهای مختلف اعلام کرده اند و بر روی سایت انجمن می باشد و اگر تخلفی به دور از این چارچوب اعلام شده، صورت گرفت، افراد می توانند هم به شرکت های هواپیمایی و هم به سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه کنند و قطعا برخورد خواهد شد.

جعفرزاده خاطرنشان شد: شرکت های هواپیمایی که الزامات سازمان هواپیمایی کشوری را عمل نکنند در واگذاری مسیرها به این شرکت ها تجدید نظر خواهد شد.

وی در خصوص قیمت نرخ بلیط هواپیما در ایام نوروز نیز اظهار داشت: در ایام تعطیلات عید هیچ گونه افزایش قیمتی را نداریم و با همان نرخ گذشته ارائه می شود.

در ادامه شادمهر کاظم زاده فروش بلیط هواپیما به صورت چارتری را غیرقابل قبول دانست و گفت: این موضوع را در مجلس، چندین بار هم رصد و هم پیگیری کردیم و اقداماتی صورت گرفته است.

وی افزود: وجود بلیط های چارتری سبب ایجاد بازار سیاه می شود و به شکلی احتکار ایجاد می شود و در نهایت اگر کسی با کد ملی بلیط تهیه نماید توزیع مناسب انجام می گیرد و در غیر این صورت اگر فردی برود و تمام بلیط ها را خریداری نماید، باعث ایجاد احتکار می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه در کمیسیون عمران اقداماتی را در این زمینه انجام داده ایم، عنوان کرد: چندین مرتبه با سازمان هواپیمایی، صحبت هایی را داشته ایم و توجه کمرنگ بود تا اینکه از وزیر سوال کردیم و ایشان هم بخشنامه ای صادر کرد که دیگر فروش بلیط چارتری نداشته باشیم.

وی متذکر شد: باز هم زمزمه هایی از فروش بلیط هواپیمای چارتری شنیده می شود و نظر کمیسیون عمران این است که به هیچ وجه نباید بلیط چارتری فروخته شود. کمیسیون به طور مجدد به وزیر، نامه نوشته و خواستار جلوگیری از این کار است.

مرتبط با این خبر

  • تامین مالی فعال شود تا تولید رونق گیرد

  • نخست وزیر عراق با چه هدفی به تهران سفر می کند؟!

  • لزوم بهره برداری از سند مهندسی فرهنگی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب

  • اقدام تلافی جویانه حق مشروع ایران است

  • توقیف نفتکش و تهدیدی که به خواهش تبدیل شد!

  • نبود نظارت واحد موجب ایجاد رانت در تامین کالاهای اساسی است

  • قانون هدفمندی یارانه ها نیاز به تغییر ندارد/ دولت قانونی عمل کند!

  • مسائل فرهنگی با امر و نهی یا با قانون درست نخواهد شد

  • دولت نیجریه مسئول آسیب جسمانی شیخ زکزاکی است

  • اروپا تعهدات را عملی نکند قاطعانه وارد فاز سوم خواهیم شد