صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

میرتاج الدینی گفت: جوان گرایی و انتخاب قضات و کارگزاران جوان و فعال که بتوانند آرمان ها را پیش ببرند از جمله مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع توصیه های رهبر انقلاب به رئیس دستگاه قضا و با حضور حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام محمد رضا میرتاج الدینی در آغاز با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تکریم قاضی و همچنین مبارزه با فساد در دستگاه قضا، اظهار داشت: این دو موضوع دوگانه و متضاد نیستند بلکه دو جهت همسو و مکمل یکدیگر هستند.

وی با بیان اینکه بعضی از توصیه های رهبر معظم انقلاب به رئیس دستگاه قضا، برون سازمان و برخی دیگر از توصیه ها درون سازمانی است، گفت: بعضی از مسائل مانند عدالت خواهی و مبارزه با مفاسد بیرونی جنبه برون سازمانی دارد و بعضی از مسائل نیز مربوط به درون سازمان قوه قضائیه است که باید ساختار خودش را متناسب با گام دوم انقلاب تنظیم و تقویت کند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رادیو گفت و گو، عزیز داشتن قضات و کارگزارن قضایی کشور را یکی از مسائل درون سازمانی قوه قضائیه دانست که نیاز به تقویت دارد و گفت: نامه 54 امیرالمومنین در نهج البلاغه به کارگزاران این است که قضات باید به گونه ای مدیریت شود که استغناء درونی داشته باشند یعنی محتاج دیگران نباشند و کرامت ذاتی خودشان را حفظ کنند.

وی تصریح کرد: وقتی قاضی نیازهای عرف و در شأن خودش را محفوظ بداند، هیچ گاه به دست دیگران نگاه نخواهد داشت چرا که آن ها تامین هستند. از نگاه دینی و شرعی نیز قضات باید تامین شوند و زندگی آن ها باید در حد عرف جامعه فراهم شود و مشکلی از این جهت نداشته باشند.

حجت الاسلام میرتاج الدینی درباره دیگر موارد درون سازمانی قوه قضائیه اظهار کرد: جوان گرایی و انتخاب قضات و کارگزاران جوان و فعال که بتوانند آرمان ها را پیش ببرند از جمله مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین انتخاب قضات و شایسته سالاری نیز بسیار اهمیت دارد. مبارزه با هر گونه فساد در داخل قوه قضائیه از دیگر مباحث درون سازمانی است که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد و در حقیقت باید کارچاق کن هایی که با بعضی از افراد درون قوه قضائیه ارتباط دارند، از این دستگاه حذف شوند.

مرتبط با این خبر

  • سازمان همکاری های اسلامی تابع عربستان سعودی است +صوت

  • مسئولین نظارت با گران فروشی کاملا قاطع برخورد کنند +صوت

  • عدم توجه به تهدیدات دشمن، ما را دچار خطای راهبردی می کند +صوت

  • دست اروپا زیر ساطور آمریکاست +صوت

  • تامین نقدینگی خودروسازها، مشکلات این حوزه را برطرف می‌کند +صوت

  • راه اندازی شرکت اینستکس برای ایران مفید نخواهد بود

  • نسل سوم اپوزیسیون رسانه ای عجول و غیر متمرکز است

  • تولید داخلی و واردات، جوابگوی نوسازی کامیون های فرسوده نیست +صوت

  • اروپا دغدغه ای درباره اجرای تعهدات خود در قبال ایران ندارد +صوت

  • آمریکا به دنبال بدعت جدید و خطرناک در اداره کردن دولت هاست +صوت