صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

داوودی گفت: جریاناتی که فرآیند و فضای رسانه ای اپوزسیون را تشکیل می دهند علی الخصوص نسل سوم شان به هوشمندی، دقت و تسلط جریان نسل اول و دوم نیستند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع بی سامانی سیاسی و رسانه ای، برخورد اپوزسیون خارج نشین با هم بعد از پخش مستند ایستگاه پایانی دروغ و با حضور علیرضا داوودی کارشناس مسائل رسانه به روی آنتن رفت.

علیرضا داوودی با اشاره به برخورد اپوزسیون خارج نشین با هم بعد از پخش مستند ایستگاه پایانی دروغ گفت: جریان اپوزسیون علی الخصوص در حوزه رسانه ای از یک دهه پیش به بعد نسل خودش را تغییر می دهد و نسل سوم جریانات اپوزسیون در حوزه جریانات رسانه ای را شاهد هستیم.

وی متذکر شد: لزوما جریاناتی که فرآیند و فضای رسانه ای اپوزسیون را تشکیل می دهند علی الخصوص نسل سوم شان به هوشمندی به دقت و به تسلط جریان نسل اول و دوم نیستند.

این کارشناس مسائل رسانه در گفتگو با رادیو گفت و گو با اشاره به دو نکته حائز اهمیت، عنوان کرد: اول اینکه انتقال مفاهیم و آموزه های اپوزسیونی از نسل یک و دو به نسل سه، به دقت انجام نشده و باگ های زیادی را اینجا شاهد هستیم و دوم اینکه تغییر نسل بندی که در ایران دارد انجام می شود اثر بسیار جدی هم در تغییر نسل بندی و هم اپوزسیون گذاشته است. برای همین ما در نسل سوم اپوزسیون با یک جریان عجول، نیمه خنگ، غیر متمرکز و بسیار شلخته در حوزه انتقال پیام مواجه هستیم.

وی افزود: اینها اگر جریان امنیتی سیاسی هلدینگ شده، پشت شان نباشد به خودی خود در حوزه انتقال پیام بسیار شلخته هستند. بنابراین یک بهم ریختگی که در حوزه اپوزسیون رسانه ای بعد از انتشار این مستند شاهد بودیم، نشان از عمق ضعف اینها در بستن باگ های امنیتی شان بود.

داوودی تاکید کرد: کسی که وارد حوزه رسانه می شود و می خواهد ادای اپوزسیون را در بیاورد و در فضای مجازی و اینترنتی عملیاتی را به نتیجه برساند باید باگ هایش را ببندد، اما انقدر این باگ سریع و صریح و حساب شده از سوی جریان داخلی هدایت شد که شما می بینید یک فردی مانند زند به رغم اینکه می تواند در ایران عملیات کند به این نتیجه می رسد که عملیات را هم خودش در چارچوب سیستم داخلی ما داشته مهندسی شده به جلو می برده و این یعنی شکست.

وی ادامه داد: چون یک کسی مانند زند را حداقل سه سیستم امنیتی ساپورت می کردند تا بتواند در ایران یک فرآیند اجتماعی را سازماندهی کند. پس علت این بهم ریختگی این بود که اینها وقتی نمونه جریان نسل سومی شان را در حوزه عملیات میدانی آوردند با یک چنین فضاحت و یک چنین سیستمی رو به رو شدند.

این کارشناس مسائل رسانه در عین حال گفت: البته این بدان معنا نیست که او نتوانسته است کاملا موفق بشود. او در حقیقت نتوانست تارگت عملیاتی را که مد نظرشان بود، بزند. از نظر آن ها این شکست محسوب می شود. سیستم داخلی ما هم باید هوشمندانه تر اینها را پشتیبانی و ساپورت بکند.

وی خاطر نشان شد: البته از این به بعد مصادیق بیشتری را خواهیم دید و این در مجموع یعنی ما رسیدیم به نقطه تقابل مستقیم رسانه ای بین دو نسل، نسل در ایران و نسل در اپوزسیون در حوزه رسانه ای.

مرتبط با این خبر

  • سازمان همکاری های اسلامی تابع عربستان سعودی است +صوت

  • مسئولین نظارت با گران فروشی کاملا قاطع برخورد کنند +صوت

  • عدم توجه به تهدیدات دشمن، ما را دچار خطای راهبردی می کند +صوت

  • دست اروپا زیر ساطور آمریکاست +صوت

  • تامین نقدینگی خودروسازها، مشکلات این حوزه را برطرف می‌کند +صوت

  • راه اندازی شرکت اینستکس برای ایران مفید نخواهد بود

  • تولید داخلی و واردات، جوابگوی نوسازی کامیون های فرسوده نیست +صوت

  • جوان گرایی قضات و کارگزاران باید مورد توجه رئیس جدید دستگاه قضا باشد +صوت

  • اروپا دغدغه ای درباره اجرای تعهدات خود در قبال ایران ندارد +صوت

  • آمریکا به دنبال بدعت جدید و خطرناک در اداره کردن دولت هاست +صوت