صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه تروریست خواندن سپاه توسط آمریکا نشان دهنده این است که بردهای موشکی ایران توانایی و کنترل بازدارندگی دارند، گفت: آمریکایی ‌ها می‌خواهند با این فضاسازی ها، پتانسیل امنیت سازی ایران در منطقه را متاثر کنند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع تصمیم احمقانه آمریکا مبنی بر تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با حضور علیرضا محرابیان کارشناس مسائل بین الملل به روی آنتن رفت.

علیرضا محرابیان در آغاز با بیان اینکه در طول چهل سال گذشته، روسای جمهور آمریکا و سیاست گذاران صهیونیسم ایالات متحده آمریکا، تلاش کرده اند در شرایط و زمان های مختلف علیه انقلاب اسلامی ایران تحرکاتی داشته باشند، گفت: آمریکایی ها در ابتدای انقلاب کمک های زیادی علیه صدام داشتند و بعد از جنگ نیز کارشکنی های زیادی علیه رشد و توسعه و سازندگی کشور کردند و همچنین در دهه 80 فشار زیادی به موضوع فناوری صلح آمیز هسته ای آوردند و پس از برجام نیز آمریکایی ها یک طرفه از این قرارداد خارج شدند.

این کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با رادیو گفت و گو بیان کرد: اقدامات آمریکا در طول این چهار دهه نشان دهنده سیر و روند مشخص خصمانه آمریکایی ها است و در هر دهه موضوعاتی را به عنوان مسئله جدی در مقابل جمهوری اسلامی ایران مطرح می کنند.

وی به توان نظامی ایران اشاره و تصریح کرد: آمریکایی ها می دانند پتانسیل بازدارندگی و دفاعی جمهوری اسلامی حداکثری است. آنچه در تمام رسانه های داخلی و خارجی مطرح شده، پایداری جمهوری اسلامی ایران در سوریه و عراق است و اگر این کار را انجام نمی داد، داعش وضعیت منطقه را به شدت بحرانی می کرد.

وی افزود: آمریکایی ها وقتی با قدرتی به نام سپاه مواجه می شوند که توانایی تاثیر موثر را در معادلات منطقه ای دارا است، تلاش می کنند فشار زیادی بیاورند تا جلوی آن را بگیرند و شاهد هستیم در حوزه اقتصادی فشار می آورند. ترامپ شخصیتی است که رفتارهای عجیب دارد و تلاش می کند در دو سال باقی مانده از ریاست جمهوری، بر اساس فشارهای آیپک یا لابی صهیونیستی رفتار کند زیرا آن ها هزینه های تبلیغاتی ترامپ را می دهند.

محرابیان با بیان اینکه تروریست خواندن سپاه توسط آمریکا نشان دهنده این است که بردهای موشکی ایران توانایی و کنترل بازدارندگی دارند، گفت: آمریکایی ها می دانند با خروج نظامیان از منطقه، امروز سپاه و نیروهای مسلح در منطقه حافظ امنیت هستند و آمریکایی ها می خواهند با این فضاسازی ها، پتانسیل امنیت سازی ایران در منطقه را متاثر کند که البته راه به جایی نخواهند برد.

مرتبط با این خبر

  • امریکا باید دست از حمایت از تروریست ها بردارد

  • ساخت مسکن ارزان قیمت در بافت فرسوده شهری

  • شورای راهبری دادرسی الکترونیک نقش موثری در سیاست گذاری و راهبری این حوزه دارد

  • قانون؛ مانع اصلی برسر راه واگذاری ایران خودرو و سایپا

  • مواضع اروپا و بریتانیا در مورد اینستکس همچنان نامشخص است

  • مطالبه سه هزار میلیاردی شهرداری از دولت

  • نسبت به واگذاری خودروسازی ها بدبینم

  • بانک مرکزی برای تبادلات ارزی منهای دلار فعال تر شود!

  • کاهش ورودی پرونده و قضازدایی راه حل قوه قضائیه برای کاهش اطاله دادرسی

  • سفر وزیر خارجه ترکیه بیانگر سیاست قدرتمند همسایگی بین تهران و آنکارا است