بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سردبیر مجله تهران تایمز: وارد کردن سپاه به لیست تروریست‌ها، نتیجه عکس داد +صوت

قادری گفت: بر اساس دکترین ترامپ برآوردشان این است که در پایان سال میلادی جاری تغییر رژیم ایران صورت پذیرد و اقدام علیه سپاه تکه ای از این پازل است، این اتفاق مشابه تمام اقدامات نابخردانه آمریکایی ها نتیجه عکس داد .

1398/01/28
|
08:15

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع نظر کنگره آمریکا در خصوص تصمیم ترامپ مبنی بر تروریست خواندن سپاه پاسداران و با حضور محمد قادری کارشناس مسائل بین الملل و سردبیر مجله تهران تایمز به روی آنتن رفت.

محمدی قادری در آغاز درباره تصمیمات کنگره آمریکا در خصوص تروریست اعلام کردن سپاه پاسدارن توسط ترامپ، گفت: بر اساس قوانین داخلی آمریکا، اگر کنگره با تصمیمات رئیس جمهور اعلام مخالفت نکند، خود به خود تبدیل به قانون و وارد سیکل اجرا می شود.

وی درباره تصمیم احتمالی کنگره آمریکا اظهار داشت: برآوردها با توجه به ترکیب سیاسی کنگره، بالغ بر 90 درصد احتمال دارد که کنگره آمریکا مخالفتی با تصمیم ترامپ مبنی بر تروریست خواندن سپاه پاسدارن نکند و تصمیم ترامپ اجرایی شود.

کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با رادیو گفت و گو درباره پیشامدهای وارد کردن سپاه پاسدارن به لیست تروریست ها اظهار کرد: این رفتار ترامپ بر خلاف منشور بین الملل است زیرا در پروتکل بین الملل آمده است که نیروهای مسلح قانونی هر کشور جزو حاکمیت آن کشور هستند و کشور دومی نمی تواند چنین اقدامی انجام دهد. مهمترین دلیل این اقدام، ایجاد جنگ روانی علیه ایران است.

وی افزود: با توجه به وضعیتی که در کشور با آن مواجه هستیم، تمرکز دولت و حاکمیت در حوزه جنگ داخلی است که متاسفانه به ما تحمیل شده است و بنابراین باید اقداماتی صورت بگیرد که این ترکش ها به پیکره ملت و نظام ما اصابت نکند. بنابراین هدف نخست تروریست خواندن سپاه پاسدارن، انحراف افکار عمومی از تمرکز بر روی حوزه اقتصادی است و می خواهند این بخش را تقویت کنند که احتمال بروز جنگ بین ایران و آمریکا یا متحدین در منطقه بالا رفته است در حالی که بر اساس منطق سازمان بروز چنین تقابلی تقریبا به صفر است، اما رسانه های آمریکایی تلاش می کنند این نگرانی را در ملت ایران ایجاد کنند تا یک فشاری را به ملت ایران وارد کنند تا تسلیم شویم.

سردبیر مجله تهران تایمز بیان کرد: بر اساس دکترین ترامپ در ابتدای سال 2019 در حوزه سیاست خارجی برای خودش تعریف کرده است، برآوردشان این است که در پایان سال میلادی جاری تغییر رژیم در جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرد و این اقدام تکه ای از این پازل است. این اتفاق مشابه تمام اقدامات نابخردانه آمریکایی ها نتیجه عکس داد و شاهد حمایت همه جانبه همه اقشار سیاسی از سپاه پاسداران بودیم و این اقدامات و حمایت ها به تیتر یک رسانه های جهان نیز تبدیل شد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی