بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

توكلی با اشاره به تمدید مهلت FATF: جمهوری اسلامی در حوزه تمامیت ارضی با کسی شوخی ندارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دفاع جانانه از تمامیت ارضی کشور و سقوط پهپاد آمریکایی نشان داد ایران در حوزه امنیت خود با کسی شوخی ندارد و که در تمدید مهلت از سوی FATF موثر بود.

1398/04/02
|
11:00
|

احمد توکلی در مصاحبه با برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو با اشاره به تمدید مجدد مهلت ایران برای اجرای استانداردهای FATF گفت: طرف مقابل به شدت منتظر تسلیم شدن ایران است و حتی ما و وزارت خارجه را تهدید کردند اگر تا آخر بهمن حرف هایشان را نپذیریم چنین و چنان می کنند ولی در آن زمان در مجمع تشخیص مصلحت نظام به نتیجه نرسیدیم و آن ها هم فقط بیانیه دادند.

وی با تاکید بر اینکه ایستادگی ایران در خصوص مواضع خودش موجب شده تا آن ها مجددا به ایران برای اجرای استانداردهای FATF مهلت دهند، تصریح کرد: در ملاقات عزت بخش مقام معظم رهبری با آبه و سپس دفاع جانانه از تمامیت ارضی کشور و سقوط پهپاد آمریکایی ها نشان می دهد که ایران برای حفظ امنیت خود با کسی شوخی ندارد و این موضوعات بر این که این بار هم مهلت دادند، موثر بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با رادیو گفت و گو متذکر شد: اکنون هیچ یک از کشورهای اروپایی، بر خلاف تعهداتشان با ما کار نکردند و نمی کنند و اگر اینستکس درست شود به این معنی است که بانک کار نمی کند و بر خلاف تعهداتشان می خواهند عمل کنند در حالیکه در برجام چیز دیگری نوشته شده است.

وی با یادآوری اینکه تنگ شدن مجاری مالی بانکی موجب اختلال در تجارت خارجی می شود، اظهار داشت: اگر FATF را قبول کنیم، آن وقت کسانی که با ما به صورت غیر رسمی کار می کنند کارشان غیر قانونی می شود که مخالف مقررات بین المللی است در نتیجه با ما کار نمی کنند و اگر FATF را بپذیریم وضع ما بدتر می شود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی