بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

قادری در مصاحبه با رادیو گفت وگو: اقتدار جمهوری اسلامی مانع تاثیر پذیری ارز از شرایط جهانی است

استاد دانشگاه بیان کرد: اقتدار جمهوری اسلامی باعث شده شیطنت های دشمنان تاثیری بر بازار نگذارد و اگر بانک مرکزی بتواند به خوبی مدیریت کند و حضور فعال در بازار تامین ارز داشته باشد، می تواند شرایط مثبتی ایجاد کند.

1398/04/19
|
15:04

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع شرایط بازار ارز با توجه به شرایط جهان و با حضور دکتر جعفر قادری اقتصاددان و استاد دانشگاه و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی روی آنتن رفت.

جعفر قادری در آغاز با اشاره به تحولات سریع سیاسی در جهان، گفت: جامعه منتظر واکنش ها و عکس العمل های بازار نسبت به افزایش درجه غنی سازی و توقیف نفت کش ایرانی است و ممکن است تاثیراتی در زمینه قیمت ارز بیافتد اما اقتدار جمهوری اسلامی ایران در برخورد با دشمنان باعث شده عملا این اتفاقات تاثیر آنچنانی روی بازار نگذارد و اگر بانک مرکزی بتواند به خوبی مدیریت کند و حضور فعال در بازار جهت تامین ارز داشته باشد می تواند شرایط مثبتی ایجاد کند.

این اقتصاد دان بیان کرد: بانک مرکزی باید عواملی که روی انتظارات مردم تاثیرات منفی می گذارد و تقاضا برای ارز ایجاد کند را از بین ببرد و ارز مورد نیاز مردم را تامین کند؛ این اقدامات کمک می کند بازار و قیمت ارز ثابت بماند و شاهد افزایش نرخ ارز نباشیم.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رادیو گفت و گو درباره اقدامات بانک مرکزی در تثبیت قیمت ارز اظهار کرد: رفتاری که بانک مرکزی در برخورد با بازار ارز داشته است مثبت بوده و سعی کرده انتظارات منطقی واردکنندگان را پاسخ دهد و به همین جهت آینده روشن و مشخصی را ترسیم کند و این کمک کرده تا شاهد نوسانات زیاد در بازار ارز نباشیم.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: مدیریت شرایط اقتصادی کشور در راستای جذب منافع اضافی در بازار ارز و همچنین انجام اقداماتی همچون تشکیل بازار متشکل ارز جهت اقدامات شفافیت سبب کاهش التهاب در بازار شده است و مانع فعالیت افراد سودجو در بازار ارز نیز شد. اگر بانک مرکزی این مسیر را ادامه دهد و بتواند در جهت تامین بخشی از نیازهای ارزی و حتی ریالی فعالان اقتصادی اقدامات لازم را انجام دهد، می تواند شرایط فعلی را ادامه دهد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی