بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

معاون اطلاعات و عملیات پلیس مواد مخدر بیان كرد: کشف بیش از 440 هزار کیلوگرم مواد مخدر

سرهنگ مجید کریمی گفت: پلیس بیش از 440 هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف و از ورود آن به بازار جلوگیری کرد. بخشی از این مواد قرار بود برای مصرف داخلی کشور استفاده شود و بخش زیادی از آن نیز قرار بود به کشورهای غربی ارسال شود.

1398/07/17
|
13:44

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص هفته نیروی انتظامی و مبارزه با مواد مخدر با سرهنگ مجید کریمی معاون اطلاعات و عملیات پلیس مواد مخدر به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سرهنگ مجید کریمی در آغاز با بیان اینکه در سال جاری، هوشمند سازی پلیس در دستور کار قرار گرفت، گفت: آزمایشگاه آنالیز و تجزیه و تحلیل مواد مخدر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر راه اندازی کرده و یک شبکه آزمایشی در این راستا در سراسر کشور ایجاد شده است. هدف این شبکه آزمایشگاهی شناسایی انواع مواد مخدری است که به روز تولید و از کشورهای دیگر وارد ایران می شود و در واقع هر روز شاهد نوع جدیدی از مواد مخدر بسیار خطرناک هستیم.

وی اشاره کرد: بر اساس اعلام سازمان ملل در حال حاضر بیش از 700 نوع ماده مخدر در سراسر دنیا شناسایی شده است و برای همین پلیس در ایران به سمت کار علمی حرکت کرده است تا با شناسایی این مواد مخدر، راه های مقابله با آن را در اختیار همکاران مان در سراسر کشور قرار دهیم.

معاون اطلاعات و عملیات پلیس مواد مخدر به استفاده از فضای مجازی برای قاچاق مواد مخدر و ترویج استفاده از آن اشاره و بیان کرد: در چند سال گذشته این موضوع مورد توجه قاچاقچیان قرار گرفته است و به همین جهت بخش ویژه ای برای مبارزه با فروش مواد مخدر تشکیل داده ایم و در این راستا شبکه های اجتماعی و به طور کل فضای مجازی را رصد می کنیم تا با مصرف و تبادل مواد مخدر در این فضا جلوگیری کنیم.

وی به فعالیت های علمی پلیس مبارزه با مواد اشاره و اظهار کرد: پلیس در این حوزه با مراکز علمی و آموزشی مانند دانشگاه ها و مراکز دانش بنیان تفاهم نامه هایی را امضا کرده ایم و در قالب طرح های صنعتی و غیر صنعتی با آن ها کار می کنیم. در همین راستا، از همه کسانی که در این حوزه می توانند به پلیس کمک کنند، با نیروی انتظامی تماس بگیرند و در صورتی که ایده جدید و دستگاهی برای مبارزه با مواد مخدر دارند، به پلیس مبارزه با مواد ناجا مراجعه کنند.

سرهنگ کریمی خاطرنشان کرد: پلیس در سراسر کشور بیش از 440 هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف کرده است و موفق شدند از ورود آن به بازار جلوگیری کنند. بخشی از این مواد قرار بود برای مصرف داخلی کشور استفاده شود و بخش زیادی از آن نیز قرار بود به کشورهای غربی ارسال شود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی