بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

نایب رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس: برای ارتقاء سطح بهداشت، باید فقر را ریشه کن کرد

سید مرتضی خاتمی با تصریح بر اینکه یکی از علل مشکلات بهداشتی، فقر است، گفت: برای اینکه بهداشت را در سطوح مختلف ارتقاء ببخشیم باید فقر را در کشور ریشه کن کنیم و رفاه جامعه را افزایش دهیم.

1398/07/24
|
15:30

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص ریشه کن کردن فقر در حوزه بهداشت با سید مرتضی خاتمی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سید مرتضی خاتمی در آغاز با تصریح بر اینکه یکی از علل مشکلات بهداشتی، فقر است، گفت: برای اینکه بهداشت را در سطوح مختلف ارتقاء ببخشیم باید فقر را در کشور ریشه کن کنیم و رفاه جامعه را افزایش دهیم.

وی بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سیستم بهداشتی با همین هدف حرکت کرده است و توسعه زیادی هم در زمینه شاخص های بهداشتی داشته است. جمهوری اسلامی علی رغم تمام تبلیغاتی که دشمنان این کشور به وجود آوردند توانسته است با یک حرکت جهادی در دوره های مختلف، شاخص های بهداشتی را ارتقاء بدهد و همچنان این تلاش جدی ادامه دارد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه یکی از عواملی که در زمینه توسعه شاخص های بهداشتی سد راه است، تحریم هایی آمریکا علیه ایران است، عنوان کرد: این تحریم ها به نوعی به رشد بهداشت و درمان در کشور ضربه می زند هر چند آن ها ادعا دارند در زمینه بهداشت و درمان معافیت وجود دارد اما حقیقت آن است از واکسن تا دیگر وسایل درمانی، محدودیت های زیادی ایجاد کرده اند.

وی با اشاره به موفقیت های ایران در زمینه تولید دارو بیان کرد: با وجود این موفقیت ها، همه ضعف ها را نمی توان صرفا با شرکت های دانش بنیان پوشش داد هر چند در بسیاری از حوزه های پزشکی موفق بوده ایم که برای نمونه می توان به تامین آب بهداشتی و دفع بهداشتی فاضلاب حتی در مناطق محروم اشاره کرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: عملکرد در حوزه بهداشت را باید با آموزش در سطح جامعه ارتقاء داد که کاهش حوادث جاده ای از این طریق امکان پذیر خواهد بود زیرا حوادث جاده ای یکی از شاخص های بهداشتی است و با وجود بهتر شدن شرایط در سال های گذشته، همچنان با شرایط مطلوب فاصله داریم. همچنین در زمینه مبارزه با ریزگردها حرکت هایی انجام شده است اما شرایط خوبی نداریم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی