بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

رئیس مدیریت بحران كشور: واگذاری اتاق های کوچک به زلزله زدگان در روزهای آینده

اسماعیل نجار با اشاره به جلسات جهت بازسازی و ساخت منازل زلزله زده، عنوان کرد: در نشست هایی که با انبوه سازان داشتیم، قرار شد اتاقک های سه در چهار در چند روز آینده ساخته شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

1398/08/23
|
12:23
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص دستور صریح رئیس جمهور درباره اسکان فوری خانواده های زلزله زده در استان آذربایجان شرقی با مهندس اسماعیل نجار رئیس مدیریت بحران کشور به صورت تلفنی گفتگو کرد.

اسماعیل نجار در آغاز با تصریح بر اینکه یکی از دغدغه های مسئولین کشور و استانی، اسکان زلزله زدگان در استان آذربایجان شرقی است، گفت: معاون اول ریاست جمهوری امروز چهارشنبه 23 آبان در روستای سراب و یکی از روستاهای میانه این استان حاضر شد و روند امداد رسانی و دیگر امور را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

وی افزود: با توجه به وضعیت جوی و سرد شدن هوا، دغدغه اصلی همه مسئولین اسکان اضطراری و موقت زلزله زدگان استان است زیرا در سرما، امکان اینکه افراد بتوانند زیر چادر زندگی کنند وجود ندارد. البته در حال حاضر چادر به اندازه نیاز به مردم تحویل داده شده است و در همه چادرها نیز برق وجود دارد.

رئیس مدیریت بحران کشور به دستور رئیس جمهور مبنی بر اسکان فوری خانواده های زلزله زده در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور دستور داد به هر خانواری که در اثر زلزله خانه خود را از دست داده است، به میزان ده میلیون تومان جهت اسکان موقت پرداخت شود. حتی کسانی که بر اثر زلزله خانه شان تخریب شده یا آسیب دیده است اما در خانه اقوام خود سکونت کرده اند نیز از این تسهیلات بهره مند خواهند شد.

وی ابراز کرد: شرط پرداخت این تسهیلات آن است که برای عوامل دولت مشخص شود، فرد درخواست کننده در محل زلزله صاحب خانه بوده و در آنجا زندگی می کرده است و در حال حاضر منزل وی تخریب شده و یا آسیب دیده است. همچنین برای افرادی که نیاز دارند این امکان وجود دارد که با یک فریم فلزی، به سرعت یک اتاق سه در چهار ساخته شود تا تا بازسازی منازلشان آغاز شود که این کار آغاز شده است. در حال حاضر برای هر روستایی گروهی را تعیین کرده ایم تا افرادی که منازلشان تخریب شده است شناسایی کنیم و تسهیلات مورد نظر به آن ها پرداخت شود.

اسماعیل نجار با اشاره به جلسات جهت بازسازی و ساخت منازل زلزله زده، عنوان کرد: در نشست هایی که با انبوه سازان داشتیم، قرار شد اتاقک های سه در چهار در چند روز آینده ساخته شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی