بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

نماینده اتاق اصناف ایران بیان كرد: نظارت و رصد بازار نشان از عدم افزایش قیمت ها دارد

علی عوض پور از نظارت و رصد دقیق بازار پس از اعلام تغییر نرخ بنزین گفت و اظهار کرد: دستگاه های متولی تامین و توزیع گزارشاتی پس از اصلاح نرخ سوخت ارائه دادند و این گزارشات نشان می دهد وضعیت کالاها در بازار مناسب است.

1398/08/30
|
13:38

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص رصد بازار و رسیدگی به قیمت ها با علی عوض پور نماینده اتاق اصناف ایران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علی عوض پور با بیان اینکه بر اساس شرایط بازار، اولویت های نظارت بر بازار متفاوت است، گفت: در این چند روز با توجه به گران شدن سوخت و بنزین، اولویت نظارت و رصد بازار بیشتر روی شبکه های حمل و نقل بار و مسافر و کالاهای مصرفی متاثر از شبکه حمل و نقل است.

وی اشاره کرد: در راستای نظارت و رصد بازار، جلساتی در ستاد تنظیم بازار کشور از همان دقایق ابتدایی اعلام تغییر نرخ سوخت تشکیل شد. بر اساس سیاست های ابلاغی ستاد تنظیم بازار، افزایش رصد و نظارت بر بازار جهت حفظ و ثبات قیمت ها در اولویت قرار دارد.

نماینده اتاق اصناف ایران با اشاره به دیدار با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: بخش خصوصی در دیدار با رهبر انقلاب نقطه نظرات خودشان را مطرح کرد و ایشان در این دیدار به درستی بر توانمندی در داخل کشور تاکید کردند. ایران باید بازارهای کشورهای پیرامون خود را مورد توجه قرار دهد و رهبر انقلاب مشکلاتی که در پروسه تولید داشتند را به خوبی آگاهی داشتند و به مسئولین تذکر دادند.

وی با اشاره به وجود بیش از 700 زار واحد تولیدی صنفی در کشور اظهار داشت: این واحدهای صنفی می توانند در اقتصاد کشور نقش به سزایی داشته باشند. متاسفانه یکی از مهمترین موانعی که در رسیدن تولید به نقطه کمال وجود دارد، بروکراسی اداری است و به همین جهت نقش بخش خصوصی در اقتصاد هنوز به جایگاه واقعی خودش نرسیده است.

این فعال اقتصادی ضمن اشاره به تهدیدات اقتصادی برون مرزی، گفت: باید توان داخلی خودمان را مورد توجه قرار دهیم تا فشارهای خارجی از سوی استکبار، کمترین اثر را روی اقتصاد داخلی ایران داشته باشد تا با مسئله ای دچار تزلزل در بازار نشویم.

وی افزود: دستگاه های متولی تامین و توزیع گزارشاتی پس از اصلاح نرخ سوخت ارائه دادند و این گزارشات نشان می دهد وضعیت کالاها در بازار مناسب است. تمهیداتی در ستاد سوخت کشور برای تامین سوخت شبکه های تولید اندیشیده شده است و در روزهای آینده این تصمیمات اجرایی خواهد شد و با کمک نظارت و پایش مردم، می توانیم مانع سوء استفاده برخی افراد و گرانی کالا شویم زیرا این مسئله از اهمیت بسیار زیادی در تنظیم بازار برخوردار است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی