بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون كشاورزی مجلس: پیش دستی آقای وزیر برای برکناری!

شمس الله شریعت نژاد با اشاره به پذیرش استعفای حجتی وزیر سابق جهاد از سوی روحانی، اظهارداشت: وزیر می دانست اگر به مجلس بیاید و استضیاح شود، از کار برکنار خواهد شد وبه همین جهت پیش دستی کرد واستعفای او پذیرفته شد.

1398/09/05
|
12:00
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص واکاوی علل استعفای وزیر جهاد کشاورزی در آستانه استیضاح با شمس الله شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

شمس الله شریعت نژاد در آغاز با اشاره به اینکه در گذشته نیز برای استیضاح حجتی، وزیر جهاد کشاورزی 44 امضا جمع شده بود، خاطرنشان کرد: از دلایل جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر، عدم تنظیم بازار و دفاع از تولیدکنندگان و همچنین بروز مفاسد در حوزه کاری این وزارت خانه و البته پاسخگو نبودن وزیر به مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود.

وی اضافه کرد: در دور جدید جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر جهاد کشاورزی، 18 محور مورد توجه نمایندگان قرار گرفت. از هفته قبل نیز وزیر سابق به کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی آمد، اما نتوانست نمایندگان را قانع کند و تقریبا هیچ کدام از نمایندگان قانع نشدند. خود وزیر نیز به خوبی می داند فضای مجلس برای او مناسب نبوده و عمده نمایندگان درباره عملکرد حجتی، اعتراض دارند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به زندانی بودن مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام و رئیس سازمان جنگل ها و مراتع کشور که زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی هستند در زندان قرار دارند، اظهار کرد: همچنین در مورد دیگر افراد تحت مدیریت وزیر سابق کشاورزی، بحث های جدی مطرح است و این نشان از ضعف نظارتی وی بوده و اینگونه به نظر می رسد رابطه ای با این مدیران دارد که نمی تواند آن ها مواخذه کند و بیشتر از روی رفاقت مدیریت صورت می گیرد.

وی با اشاره به پذیرش استعفای حجتی وزیر سابق جهاد کشاورزی از سوی رئیس جمهور، اظهار کرد: خود وزیر می دانست اگر به مجلس بیاید و استیضاح شود، از کار برکنار خواهد شد و به همین جهت پیش دستی کرد و استعفای او پذیرفته شد. از یک نظر که وقت مجلس برای این گونه مباحث کمتر گرفته می شود، این استعفا کار خوبی بود و ای کاش این کار زودتر انجام می شد.

شریعت نژاد درباره این مسئله که استعفای وزیر جهاد کشاورزی برای فرار از پاسخگویی به نمایندگان و ملت ایران است، عنوان کرد: تاکنون هم که وزرا استیضاح شده اند، اتفاقی پس از آن برای ایشان نیافتاده است و فردی دیگر آمد که همان رویه سابق را ادامه داد یا اینکه ضعیف تر از وزیر سابق عمل کرد و وضعیت به همان شکل یا حتی بدتر ادامه پیدا کرد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی