صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

قاسم نوده فراهانی از ضرورت همیاری مردم در نظارت بر اصناف گفت و بیان کرد: اتاق اصناف نمی تواند بر همه واحدهای صنفی نظارت کند و اساسا این تعداد بازرس در اختیار ندارد و توقع از مردم این است تخلفاتی که صورت می گیرد، گزارش دهند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص تداوم نظارت ها در بازار برای کنترل قیمت ها با کمک مردم با قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف استان تهران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

قاسم نوده فراهانی در آغاز با بیان اینکه تنظیم بازار به عرضه و تقاضای کالاها باز می گردد، گفت: نظارت و بازرسی اصناف در چند روز گذشته و پس از گران شدن بنزین، اثرگذار بوده است. اصناف واقعا امین مردم بودند و هستند اما اندک تخلف هایی نیز صورت می گیرد که نباید به حساب همه اصناف گذاشت.

وی از حدود 700 بازرسی در روز گفت و اظهار کرد: از این تعداد شاید 120 پرونده تشکیل شود و به سازمان تعزیرات معرفی می شود که خیلی از آن ها نیز انسان های معتقد و منصفی هستند و طبیعتا به حق قانونی خودشان قانع هستند و اصناف از آن ها تجلیل و تشکر می کند و در عین حال کسانی که تخلف می کنند را تا جای ممکن ارشاد می کنیم و اگر توجه نکنند، به سازمان تعزیرات معرفی می شوند.

رئیس اتاق اصناف استان تهران تاکید کرد: نه تنها اصناف، بلکه همه مسئولین موظف هستند در رابطه با معیشت مردم وقت بگذارند و در تمام سطوح، نظارت و کنترل داشته باشند تا مردم آسیبی به ویژه پس از گران شدن بنزین نبینند.

وی درباره تخلفاتی که عموما در بازرسی ها کشف می شود توضیح داد و گفت: در بازرسی هایی که داشتیم، گله بیشتر مردم در رابطه با حمل و نقل است و انتظار از مسئولین این است که نظارت در این حوزه را افزایش دهند. مردم گله مند هستند زیرا اگر تا قبل از گرانی بنزین، یک مسیر را با دو هزار تومان طی می کردند اما الان باید چهار هزار تومان بابت آن مسیر پرداخت کنند. بیشتر شکایات مردم در تماس با 124 درباره افزایش کرایه ها است و روزانه 90 درصد تماس ها، در این حوزه است.

نوده فراهانی خاطرنشان کرد: در همه صنوف و کارها، انسان ها سوء استفاده گر و کج اندیش وجود دارد و قصد دارند از شرایط موجود سوء استفاده کنند اما سازمان تعزیرات تلاش می کند با بازرسی و نظارت، حق مردم را احصاء کند.

رئیس اتاق اصناف استان تهران از ضرورت همیاری مردم در نظارت بر اصناف گفت و بیان کرد: اتاق اصناف نمی تواند بر همه واحدهای صنفی نظارت کند و اساسا این تعداد بازرس در اختیار ندارد و توقع از مردم این است که با شماره 124 تماس بگیرند و تخلفاتی که صورت می گیرد، گزارش دهند. یادآوری می کنم این شماره تلفن به صورت 24 ساعت به صورت آنلاین در اختیار مردم است و هر کسی که گران فروشی و تخلف دیگر را مشاهده می کند، با این شماره تماس بگیرد و یک کد رهگیری دریافت کند تا مطمئن باشند شکایت شان به نتیجه می رسد.

مرتبط با این خبر

  • افزایش مالیات در شرایط عدم رونق اقتصادی، امری کاملا بی معنی است

  • عرصه را برای فروشندگان کالاهای قاچاق تنگ کرده ایم

  • نظام توزیع متناسب با تولید داخل عمل نمی کند

  • موضوع دستفروشی در کشور فاقد زیرساخت است

  • قبیله گرایی در اتاق اصناف رواج پیدا کرده است

  • اعمال سلایق شخصی؛ مهمترین معضل اصناف است

  • بازگرداندن اضافه پول دریافت شده به خریداران تلفن همراه

  • موز بازهم گران می شود

  • اصناف، 6 و نیم میلیون شغل در کشور ایجاد کرده است

  • پسته های انبارشده در سمنان و رفسنجان در انتظار واسطه های قاچاق