بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

بهشتی پور: ایران باید به همکاری با آژانس ادامه دهد

یک کارشناس مسائل بین‌الملل، تأکید کرد :ایران باید به همکاری خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه دهد.

1398/09/12
|
16:00
|

حسن بهشتی‌پور، در مصاحبه با برنامه "رویداد" رادیو گفت وگو ، در مورد اظهارات اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ایران اظهار کرد: رییس جدید آژانس سعی کرد که به صورت محافظه‌کارانه در مورد ایران موضع‌گیری کند و در این ارتباط دو جنبه را مورد توجه قرار داد،او در اظهارات خود تاکید کرد "ما در مورد پرونده هسته‌ای ایران قاطع هستیم و در عین حال منصفانه و بی‌طرفانه عمل خواهیم کرد."

وی با بیان اینکه رئیس جدید آژانس با توجه به اظهارات فوق برخلاف دوره‌های پیشین موضع تندی علیه ایران نگرفت و اولویت خود را همکاری با ایران قرار داد، تصریح کرد: اودر اظهارات خود نشان داد که به دنبال تقابل با ایران نیست.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر اینکه همکاری ایران و آژانس می‌تواند ادامه پیدا کند، گفت : اخیرا در جریان تعامل ایران با آژانس دو موضوع پیش آمده است. یکی از این موضوعات اخراج یک بازرس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سوی ایران است .

وی با بیان اینکه ایران برای این اقدام خود دلایل و مدارک کافی به آژانس ارائه داده است، تصریح کرد: بررسی‌های ایران نشان می‌دهد که این بازرس مواد غیرمجاز به همراه خود داشته است.

بهشتی‌پور با بیان اینکه آژانس در گزارش خود ادعا کرده که در یک منطقه از پیش اعلام نشده ،ایران فعالیت هسته‌ای داشته است ، افزود: البته این یک موضوع جزئی است و ایران و آژانس می‌توانند با همکاری یکدیگر این موضوع را حل کنند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر اینکه همکاری با آژانس به نفع ایران است و این باعث می‌شود که بهانه از دست برخی کشورهایی که مخالف فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران است ،گرفته شود، تاکید کرد : ما از همکاری با آژانس ضرر نمی‌کنیم ولی اگر در مقطعی این همکاری مخل امنیت ملی ایران بود قطعا ایران در این زمینه تعارف نخواهد کرد ولی در حال حاضر ادامه این همکاری ها به نفع ایران است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی