صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

بهشتی پور فضاسازی علیه ایران را برای اروپایی ها بی نتیجه عنوان و اظهار کرد: گزارش های آژانس همچنان تائید می کند فعالیت های هسته ای ایران در چارچوب فعالیت های صلح آمیز بوده.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص تبلیغات منفی و اتهام ساخت سلاح هسته ای به ایران با دکتر حسن بهشتی پور کارشناس مسائل استراتژیک به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حسن بهشتی پور در آغاز با اشاره به هجمه گسترده علیه برنامه های هسته ای ایران گفت: فعالیت های هسته ای ایران کاملا صلح آمیز و زیر نظر آژانس هسته ای فعالیت می کند و در واقع آژانس در بخش های مختلف و مراکز هسته ای ایران حضور دارد و این مراکز تحت نظر آژانس فعالیت می کنند. بنابراین اتهام اینکه ایران قصد ساخت بمب هسته ای را دارد، دروغ است.

وی بیان کرد: آژانس دائما مواد غنی سازی شده در ایران را آزمایش می کند تا میزان غنی سازی را مشخص کند و به این شکل برنامه هسته ای ایران کنترل می شود. همچنین آژانس با نصب دوربین های آفلاین و یا با بازرسی مستقیم، اقدام به نظارت در فعالیت هسته ای ایران می کند و بنابراین هیچ شبهه ای در زمینه فعالیت هسته ای وجود ندارد. ضمن اینکه ایران به صورت داوطلبانه پیمان «ان پی تی» را هم اجرا می کند.

این کارشناس مسائل استراتژیک هدف از تبلیغات منفی علیه ایران را توجیه اقدامات غلط اروپایی ها و غربی ها دانست و عنوان کرد: اتحادیه اروپا به جای اینکه به آمریکا فشار بیاورد تا تعهدات خود را انجام دهد، به طرف ایرانی فشار می آورد در حالی که ایران تمام تعهدات خود را اجرایی کرده است.

وی فضاسازی علیه ایران را برای اروپایی ها بی نتیجه عنوان و اظهار کرد: گزارش های آژانس همچنان تائید می کند فعالیت های هسته ای ایران در چارچوب فعالیت های صلح آمیز بوده و در راستای تامین انرژی هسته ای صورت می گیرد و بنابراین موردی وجود ندارد که اروپایی ها بخواهند علیه ایران تبلیغ کنند.

بهشتی پور درباره همراهی رسانه های غربی در اتهام زنی به ایران گفت: رسانه نه تنها در مورد برنامه های هسته ای بلکه به بهانه های مختلف دنبال بهانه هستند تا ایران هراسی و اسلام هراسی را انجام دهند و هر بار با سوژه های مختلف این کار را انجام می دهند که در حال حاضر با اتهام به ایران برای ساخت بمب هسته ای، علیه کشورمان فضای سازی انجام می دهند و ایران را به دروغ عامل بی ثباتی معرفی می کنند.

مرتبط با این خبر

  • از این امام زاده معجزه ای ساخته نیست

  • در پایبندی به برجام حفظ وحدت زیر پرچم جمهوری اسلامی اهمیت دارد

  • اروپایی‌ها در برجام بدون آمریکا کاری از پیش نخواهند برد

  • منافع اروپا در گرو ماندن در برجام و مهار ایران است

  • خروج آمریکا از برجام ریسک اقتصادی کشور را افزایش می دهد

  • اهداف تهران از اجرای گام به گام کاهش تعهدات برجامی

  • کاسبی دیپلماتیک اروپا...

  • روسیه دوست واقعی ایران نیست!

  • مسیر اشتباه وزیر خارجه آلمان...

  • اروپا متضمن امنیت خلیج فارس نیست