صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

کمالوندی، تحریم علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی را یک اقدام سیاسی و بی ارزش دانست و گفت: آمریکایی ها تلاش می کنند زمینه های روانی و رسانه ای را ایجاد کنند تا بتوانند اهدافشان را در یک فضای ذهنی و روانی پیاده کنند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص تحریم علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی با دکتر کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

کمالوندی در آغاز تحریم علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی را یک اقدام سیاسی و بی ارزش دانست و عنوان کرد: آمریکایی ها تلاش می کنند زمینه های روانی و رسانه ای را ایجاد کنند تا بتوانند اهدافشان در یک فضای ذهنی و روانی را پیاده کنند در حالی که در واقعیت چنین موفقیت هایی را به دست نمی آورند.

وی تصریح کرد: آمریکایی ها درک درستی از شرایط و فضای جمهوری اسلامی ایران ندارند و اساسا آن ها نه فقط در ارتباط با ایران بلکه در ارتباط با مسائل عمده بین المللی فهم و درک درستی ندارند و به همین دلیل اقداماتی انجام می دهند که در فضای سیاسی عجیب و غریب و در عین حال بی اثر است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تحریم علی اکبر صالحی را از جمله اقدامات عجیب و بی اثر آمریکایی ها دانست و اظهار کرد: آمریکا با تحریم افراد، دارایی های افراد را بلوکه می کند اما دکتر صالحی در آمریکا دارایی ندارد. بنابراین این نوع تحریم ها چون پشتوانه بین المللی و سازمان ملل را ندارد، ارزش و ضمانت اجرایی هم ندارد و تنها می تواند در حوزه رسانه و سیاسی کمی فضاسازی کند.

وی بیان کرد: اقدام آمریکا در تحریم رئیس سازمان انرژی اتمی با توجه به نداشتن ارزش معنوی و مادی، نه تنها بی ارزش است بلکه ایران را نیز مصمم می کند تا گام های خود در مسیر هسته ای را محکم تر بردارد.

کمالوندی برنامه هسته ای ایران را شفاف و صلح آمیز دانست و عنوان کرد: برنامه هسته ای ایران بر اساس اقدامات و سیاست های کشورهای دیگر نخواهد بود و آن چیزی را انجام می دهیم که به نفع کشور باشد. اگر این تحریم ها اثری در ایران داشت، باید جمهوری اسلامی ایران را وادار به تجدید نظر در برنامه هسته ای خود می کرد اما مسلم است نه تنها این اتفاقات نخواهد افتاد، بلکه ایران با جدیت بیشتری برنامه هسته ای را به نحو احسن پیش خواهد برد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ، هدف آمریکایی ها از تحریم هسته ای کشورمان را توقف غنی سازی عنوان کرد و اظهار داشت: دولت ترامپ در حالی می خواهد این کار را انجام دهد که هیئت حاکمه قبلی آمریکا در زمان اوباما این کار را امتحان کرده بود و متوجه شده بود، چنین هدفی امکان پذیر نیست و جمهوری اسلامی ایران زیر بار این خواسته نمی رود و این موضوع ثابت شده است.

مرتبط با این خبر

  • ایران با برجام تحریم‌ها را بدون بروز جنگ برداشت

  • همراهی اسرائیل با آمریکا، به دلیل دستیابی به اطلاعات نظامی ایران بود

  • تعهد به برجام مانع از توسعه تحقیق و پژوهش در زمینه انرژی هسته‌ای است

  • وحدت‌ شعاری؛ آفت تمدن نوین اسلامی

  • برخورد نکردن با اختلاس‌های میلیاردی، احساس عدالت را در جامعه کمرنگ کرده است!

  • ترامپ با لغو برجام نخواهد توانست اجماع بین‌المللی در برابر ایران تشکیل دهد

  • دستگاه دیپلماسی در گرفتن حق ما از برجام ضعیف است

  • تعجیل برای توافق باعث شد که نتوانیم برجام را با کسب امتیازات بیشتر پیش ببریم

  • ایستادگی ساختار ایالات متحده در مقابل گزافه‌گویی‌های ترامپ

  • در برجام، جایی برای اعتراض ایران به بدعهدی آمریکا نیست