صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رضاخواه بیان کرد: در پی حاشیه های سخنرانی ترامپ در کنگره، احتمالا تنش ها و قطبی سازی در سیاست داخلی آمریکا را افزایش خواهد داد.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص افزایش تنش ها در آمریکا بین دموکرات ها و جمهوری خواهان با دکتر رضاخواه کارشناس مسائل آمریکا به صورت تلفنی گفتگو کرد.

رضاخواه در آغاز با اشاره به سخنرانی ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا و پاره کردن متن سخنرانی ترامپ توسط نانسی پلوسی رئیس مجلس گفت: اتفاقاتی که در مجلس آمریکا افتاد، مسبوق به سابقه نبود و هیچ گاه شاهد چنین تنش های شدیدی در کنگره نبوده ایم اما در عین حال انتظار چنین تنشی وجود داشت.

وی افزود: ترامپ تلاش کرد پاسخ همه مسائلی که در حوزه های سیاست داخلی و خارجی وجود داشت را با یک شوی تلویزیونی برگزار کرد زیرا وسط سخنرانی خود به یکی از محافظه کارهای دست راستی افراطی افتخار دهد و از سوی دیگر از یک کهنه سرباز آمریکایی که از جنگ برگشته است، تجلیل کند و موضوع سبب متفاوت شدن فضای سخنرانی شد زیرا روسای جمهور در این سخنرانی، سیاست های داخلی و خارجی را تعیین می کنند.

این کارشناس مسائل آمریکا به حاشیه های این سخنرانی اشاره کرد و بیان داشت: وقتی نانسی پلوسی قصد دست دادن با ترامپ را داشت، رئیس جمهور آمریکا از این کار خودداری کرد و پلوسی هم در یک پاتک رسانه ای، متن سخنرانی رئیس جمهور آمریکا را پاره کرد و این موضوع سبب شد در حال حاضر کمتر کسی به سخنرانی ترامپ توجه کند و همه نگاه های رسانه ای به دعواهای این دو نفر است.

وی تصریح کرد: در پی حاشیه های سخنرانی ترامپ در کنگره، احتمالا تنش ها و قطبی سازی در سیاست داخلی آمریکا را افزایش خواهد داد بخصوص آنکه در آستانه انتخابات قرار داریم و این دوره پروسه قطبی سازی سیاسی رخ می دهد و شاهد تنش های بیشتری خواهیم بود. در این زمان کاندیداها سعی می کنند یکدیگر را رسوا کنند و در نتیجه شاهد دو قطبی شدن جامعه آمریکا خواهد شد.

رضاخواه درباره تصمیم ترامپ برای کاهش سربازان در غرب آسیا به ویژه عراق گفت: ترامپ این سخنان را برای طرفداران خودش که قصد رای دادن دارند، انجام می دهد اما واقعیت این است که تعداد نیروهای نظامی آمریکا در منطقه بیشتر از گذشته است. وعده ای که ترامپ برای خروج نیروهای نظامی داده است به هیچ وجه محقق نشده است و نانسی پلوسی و رسانه های آمریکایی بر دروغ گویی ترامپ تاکید دارند.

مرتبط با این خبر

  • امریکا حتی اعتصاب بازاریان تهران را اقدامی تروریستی می داند

  • سیاست‌های ترامپ آمریکا را در آینده با چالش جدی مواجه می‌کند

  • ونزوئلا لقمه ای نیست که به راحتی از گلوی آمریکایی ها پایین برود

  • علت درگیری های اخیر ترامپ و رئیس سابق اف بی آی

  • علت درگیری های اخیر ترامپ و رئیس سابق اف بی آی

  • ترامپ آینده پر تنشی را در آمریکا پیش رو دارد

  • شاهد رفتارهای غیر منطقی ترامپ در عرصه بین المللی هستیم

  • اکنون این فضا وجود دارد که بحث استیضاح ترامپ بصورت جدی در کنگره مطرح شود

  • استیضاح ترامپ در هر صورت به ضرر کاخ سفید است +صوت

  • دموکرات‌ها شانس بالایی در کنگره و مجلس نمایندگان می بینند