صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

فوآد ایزدی درباره بازخورد رای مجلس سنا و تبرئه رئیس جمهور آمریکا در جلسه استیضاح اظهار کرد: جامعه آمریکا بیش از گذشته دو قطبی خواهد شد و افراد بیشتر علاقه مند یا متنفر از ترامپ خواهند بود.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص تبرئه ترامپ از اتهامات در مجلس سنای آمریکا با دکتر فوآد ایزدی کارشناس روابط بین الملل به صورت تلفنی گفتگو کرد.

فوآد ایزدی در آغاز با اشاره به تبرئه ترامپ از استیضاح گفت: جامعه آمریکا به شدت دو قطبی شده است به این معنی که درصدی از مردم آمریکا به شدت علاقه مند به ترامپ و درصدی نیز به شدت متنفر از ترامپ هستند و افراد معمولا در این دو گروه قرار دارند و آدم های میانه کم هستند.

وی ادامه داد: نتیجه این دو قطبی این است که اگر پرونده ای در سنا علیه ترامپ ایجاد می شود، واقعیت های آن پرونده اهمیت ندارد و افراد بر اساس نگاه حزبی رای می دهند و این اتفاقی است که در سنای آمریکا رخ داد یعنی همه دموکرات ها بدون استثناء علیه ترامپ رای دادند و همه جمهوری خواهان با یک استثناء به نفع ترامپ رای دادند و با توجه به بیشتر بودن جمهوری خواهان، رئیس جمهور آمریکا تبرئه شد.

این کارشناس روابط بین الملل درباره بازخورد رای مجلس سنا اظهار داشت: نتیجه این رای این خواهد بود که جامعه آمریکا بیش از گذشته دو قطبی خواهد شد. قبلا شواهد متقنی وجود داشت که ترامپ کاری را به آن متهم شده بود انجام داده است اما سنا ترامپ را تبرئه کرد و این مسئله، عده ای را در آمریکا عصبانی می کند که این موضوع به استحکام ساختار دو قطبی کمک می کند.

وی در پاسخ به این سوال که دو قطبی موجود در آمریکا به سود یا ضرر ترامپ است، اظهار داشت: دفعه قبل این دو قطبی به سود ترامپ تمام شد. چون ترامپ شخص پرحاشیه ای است و یک درصدی از مردم آمریکا به دلیل همین پر حاشیه بودن ترامپ به او علاقه مند شدند. ترامپ علاقه دارد سناریو سال 2016 را نیز برای سال 2020 تکرار کند یعنی جامعه دو قطبی باشد و با همان سبک ترامپ امید دارد پیروز انتخابات باشد.

ایزدی درباره افشا شدن مسائل مطرح شده در استیضاح ترامپ اظهار کرد: کتاب جان بولتون حرف های دموکرات ها را علیه ترامپ تائید کرده است و کاخ سفید نیز به این بهانه که کتاب بولتون اسرار محرمانه را افشا کرده است، جلوی انتشار این کتاب را گرفته است. اما در هر صورت سابقه ای که برای ترامپ از این استیضاح باقی می ماند، خوب و مناسب نیست.

مرتبط با این خبر

  • طرح ایجاد خاورمیانه نوین بر محور فشار به جمهوری اسلامی ایران بود

  • بسیج جهان اسلام در برابر آمریکا نشان از عمق تاثیر گفتمان انقلاب اسلامی دارد

  • افول هژمونی اقتصادی امریکا تشدید جنگ اقتصادی با چین و اروپا و چشم انداز آینده

  • عدم توفیق در اهداف نظامی از دلایل مهم افول هژمونی آمریکاست

  • خروج آمریکا از سازمان‌های بین‌المللی از نشانه‌های افول آن است

  • ترامپ قادر به تبیین چشم‌اندازی برای آینده آمریکا نیست

  • چین و روسیه جهان را به سوی نظام چندقطبی پیش می‌برند

  • افول هژمونی آمریکا جهان را به سمت چندجانبه‌گرایی پیش می‌برد

  • مرگ رویای امریکایی...

  • ضربه کاری تولیدات چین به اقتصاد امریکا!