بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سخنگوی ستاد كل نیروهای مسلح بیان كرد: کمبودهای اقلام بهداشتی توسط نیروهای مسلح در حال رفع است

سردار محمود شکارچی از ظرفیت‌های بالای نیروهای مسلح برای مقابله با ویروس کرونا گفت و اظهار کرد: کمبود اقلام بهداشتی که در مقابله با ویروس کرونا در کشور احساس می شد و یک جو روانی در این جهت ایجاد کرده بود، با کمک نیروهای مسلح در حال رفع است.

1398/12/08
|
15:01

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص ظرفیت های نیروهای مسلح برای مقابله با ویروس کرونا با سردار محمود شکارچی سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سردار محمود شکارچی در آغاز از ظرفیت های بالای نیروهای مسلح برای مقابله با ویروس کرونا گفت و اظهار کرد: این ظرفیت ها در جهت صیانت و محافظت از درون نیروهای مسلح، مراکز آموزشی، سربازخانه ها و محل نیروهای مسلح و خانواده های آن ها است و ظرفیت بسیار بالایی نیز برای کمک به مجموعه کشور برای پیشگیری وجود دارد. این ظرفیت ها آماده شده است و در صورتی که نیاز باشد، آماده پاسخ گویی جهت مقابله با ویروس کرونا هستیم.

وی درباره اقدامات صورت گرفته اظهار کرد: تعدادی از بیمارستان ثابت و سیار و تمام مراکز درمانی و بهداشتی نیروهای مسلح آمادگی کمک به مجموعه دولت و مسئولین کشور برای مقابله با ویروس کرونا دارند زیرا امکانات خوب و فراوانی در این راستا وجود دارد.

سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح از بسیج داوطلبانه پزشکی گفت و بیان کرد: تمام مجموعه های درمانی و پزشکی پای کار هستند و این امکاناتی است که دولت می تواند به کار بگیرد. کمبود اقلام بهداشتی که در مقابله با ویروس کرونا در کشور احساس می شد و یک جو روانی در این جهت ایجاد کرده بود، با کمک نیروهای مسلح در حال رفع است و در این راستا وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سه شیفت در حال تولید اقلام مورد نیاز است.

وی افزود: اقلام همزمان با تولید در حال ورود به بازار هستند اما اگر با کمبودی مواجه می شویم، این احتمال وجود دارد که سوداگرانی وجود داشته باشند که از این موقعیت سوء استفاد می کنند و باید از این مهم مراقبت شود و مسئولین قضایی و انتظامی مسئولیت مهمی در این زمینه دارند.

سردار شکارچی تصریح کرد: وضعیت کشور در موضوع کرونا ملتهب نیست و این یک موضوع جهانی است و بسیاری از کشورها وضع وخیم تری نسبت به ایران دارند اما رسانه های بیگانه در استمرار دشمنی های گذشته شان، ترس در ایران را هدف گیری کرده اند و این جو روانی فضای ملتهبی ایجاد کرده است.

سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح تعامل نیروهای مسلح با وزارت بهداشت را بسیار خوب توصیف کرد و اظهار داشت: یک رابطه کاملا هماهنگ شده بین نیروهای مسلح و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وجود دارد. نیروهای مسلح از بین خود مردم هستند و عملا مشکلات به وجود آمده برای مردم را خودشان می دانند. نیروهای مسلح ضمن اینکه باید از خودشان به بهترین وجه مراقبت کنند، از تمام امکانات و ظرفیت هایشان استفاده می کنند تا این مشکل هر چه سریعتر برطرف شود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی