بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

مشاور اداره‌كل فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی سازمان غذاودارو: کمبود اقلام بهداشتی از امروز چهارشنبه مرتفع می شود

بقایی درباره توزیع اقلام بهداشتی گفت: این کار توسط معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی سیاست گذاری می‌شود و با نظارت ویژه، از روز چهارشنبه کمتر شاهد کمبود اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده هستیم و حتی بزودی شاهد مازاد محصولات خواهیم بود.

1398/12/14
|
12:45

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص نقش آفرینی تولید کنندگان برای مقابله با کرونا با دکتر محمد بقایی مشاور اداره کل فرآورده های بهداشتی و آرایشی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمد بقایی در آغاز درباره کمبود برخی اقلام بهداشتی در بازار گفت: در شروع موضوع کرونا، با سیاست هایی که در سازمان غذا و دارو اتخاذ شد، ظرفیت های تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی کشور را به کمک برای تولید محلول های الکلی ضد عفونی کننده دست و ژل های شستشو طلبید و در کمتر از نیم ساعت برای آن ها پروانه های تولید صادر کرد و تولید کنندگان نیز در این راستا تغییراتی در تولید اعمال کردند و به زودی مشکلات محصولات ضد عفونی کننده دست حل می شود و مردم نیز اثرات آن را احساس خواهند کرد.

وی بیان کرد: قیمت اقلام تولید شده مشخص است و کسی نمی تواند قیمت بیشتر از آنچه درج شده است را به فروش برساند و به عنوان یک داروساز می گویم به شدت با هر کسی که در این دوران سخت مبارزه با کرونا، گران فروشی می کند برخورد قاطع خواهد شد.

مشاور اداره کل فرآورده های بهداشتی و آرایشی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره نحوه توزیع اقلام بهداشتی اظهار کرد: این کار توسط معاونت های غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی سیاست گذاری می شود و با نظارت ویژه ای این محصولات در اختیار مردم قرار می گیرد. سازمان های تعزیرات و فرمانداری ها و استانداری ها نظارت کامل دارند. می‌توانیم از امروز چهارشنبه کمتر شاهد کمبود اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده باشیم.

وی اشاره کرد: خطوط تولیدی بسیار زیادی به کار گرفته شده است و این کار به سرعت در حال انجام است به طوری که به زودی شاید مازاد محصولات بهداشتی نیز داشته باشیم و این اتفاق بسیار خوبی است. همان طور که مردم در خانه های خود با این ویروس مقابله می کنند، سربازان سلامت نیز در جبهه دیگری در حال مقابله با این ویروس هستند. کارکنان کارخانه های تولید مواد درمانی سه شیفت در حال کار هستند و برای مقابله با این ویروس در کنار خانواده های خود قرار ندارند و در واقع این جهاد بزرگ را انجام می دهند تا مردم در آسودگی باشند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی