بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

مدیر كل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیردار وزارت بهداشت: اولویت تولید اقلام بهداشتی برای کادر بهداشت و درمان است

افشین استوار با اشاره به کمبود برخی اقلام بهداشتی، تاکید کرد: اولویت اصلی در تولید محصولات و اقلام بهداشتی مانند ماسک و مواد ضد عفونی کننده با کادر بهداشت و درمان است زیرا آنها در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند

1398/12/20
|
15:00

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو در خصوص مدیریت بیماری کرونا با دکتر افشین استوار مدیر کل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

افشین استوار در آغاز با بیان اینکه تمام ظرفیت مدیریت کشور با تعهد بالا تلاش می کند همه گیری ویروس کرونا مهار شود، گفت: ویروس کرونا در همه دنیا به سرعت در حال گسترش است و ایران نیز مستثنا نیست و در این راستا بعضی از استان ها از نظر همه گیری، شاهد شیوع سریعی هستیم و به همین جهت تمام ظرفیت کشور در خدمت ستاد مدیریت مقابله با کرونا قرار گرفته شده است و ان شالله بتوانیم تا حد امکان از گستردگی شیوع بیماری کرونا جلوگیری کنیم.

وی افزود: با وجود توان زیادی که برای تولید محصولات بهداشتی اهم از ضد عفونی کننده و ماسک صرف می شود اما همچنان با کمبود شدیدی در حوزه روبرو هستیم و این موضوع غیر قابل انکار است. ظرفیت تولید اقلام بهداشتی پیش از کرونامحدود بوده است اما به سرعت همه ظرفیت کشور به کار گرفته شده است تا این محصولات افزایش پیدا کند ولی کماکان میزان تقاضا بسیار بیشتر از تولید است.

مدیر کل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: اولویت اصلی در تولید محصولات و اقلام بهداشتی مانند ماسک و مواد ضد عفونی کننده با کادر بهداشت و درمان است زیرا آنها در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند و احتمال ابتلای این افراد بسیار زیاد است اما با این وجود تمام کشور در تلاش هستند این اقلام به دست مردم نیز برسد.

وی مشکل کمبود اقلام بهداشتی را فراگیر دانست و عنوان کرد: در همه دنیا این کمبودها وجود دارد و حتی در میان کشورهای صنعتی و پیشرفته نیز شاهد کمبود اقلام بهداشتی هستیم و همانطور که در ویدیوها نیز مشاهده کرده ایم، صف های طویلی برای خرید این اقلام ایجاد شده است. قبل از وقوع کرونا در یکی از کشورهای اروپایی حضور داشتم و در آن کشور با وجود آنکه هنوز کرونا نیامده بود، حتی یک عدد ماسک نیز در داروخانه ها یافت نمی شد.

استوار تصریح کرد: مشکلات و کمبودهای موجود باید با مدیریت بهتر و اولویت بندی، برطرف شود و تاکنون موثرترین استراتژی برای ناکارآمد کردن این ویروس، پرهیز از اجتماعات، ماندن در خانه است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی