بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل آمریكا بیان كرد: تبلیغات منفی علیه سندرز باعث پیش گرفتن جو بایدن در انتخابات آمریکا شده است

امیر علی ابوالفتح گفت: تبلیغات و فضای سیاسی علیه برنی سندرز خیلی قوی شد و از او به عنوان یک نامزد چپ گرا و سوسیالیست که قرار است تمام مناسبات اقتصادی و اجتماعی را تغییر دهد، معرفی کردند و این سبب پیشتازی جو بایدن شده است.

1398/12/22
|
10:53

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص خیز جو بایدن برای رقابت با ترامپ و تبلیغات گسترده برای ریاست جمهوری با امیر علی ابوالفتح کارشناس مسائل آمریکا به صورت تلفنی گفتگو کرد.

امیر علی ابوالفتح در آغاز با اشاره به برگزاری 6 انتخابات در ایالت های آمریکا توسط دموکرات ها گفت: از این تعدا 4 یا 5 انتخابات را جو بایدن پیروز شد و تنها در یک ایالت سندرز پیروز انتخابات شد. نمایندگانی که از ایالت ها به کنوانسیون ملی حزب دموکرات ها به عنوان «دلی گیت» ها مشهور هستند که هر نامزد 1991 دلی گیت داشته باشد تا به عنوان نامزد نهایی حزب معرفی شود.

وی افزود: تاکنون با شمارش آرای انتخابات، جو بایدن 823 دلی گیت دارد و بنی سندرز 663 دلی گیت دارد و به نظر می رسد در روزهای آینده که در ایالت های آمریکا انتخابات برگزار شود، جو بایدن سیر سعودی خود را ادامه دهد.

این کارشناس مسائل آمریکا از احتمال معرفی جو بایدن به عنوان نامزد نهایی دموکرات ها برای رقابت با دونالد ترامپ گفت و اظهار کرد: در انتخابات ایالت های اولیه برنی سندرز پیشتاز بود اما در انتخابات اخیر جو بایدن ظهور پیدا کرد. یکی از دلایل این است که تبلیغات و فضای سیاسی علیه برنی سندرز خیلی قوی شد و از او به عنوان یک نامزد چپ گرا و سوسیالیست که قرار است تمام مناسبات اقتصادی و اجتماعی را تغییر دهد، معرفی کردند و به همین جهت افراد زیادی از حزب دموکرات نیز پشت سر بایدن قرار گرفته اند تا وزنه این نامز سنگین تر شود.

وی درباره یگر دلایل پیشتازی جو بایدن بیان کرد: در ایالت هایی که رای دهندگان سیاه پوست بود، اقبال عمومی به جو بایدن نشان دادند زیرا بایدن معاون اولین رئیس جمهور سیاه پوست یعنی باراک اوباما بود و از این جهت بین سیاه پوستان محبوبیت دارد.

ابوالفتح افزود: البته هنوز انتخابات درون حزبی دموکرات ها تمام نشده و شرایط فعلی به این معنا نیست که برنی سندرز شانسی ندارد و فاصله آن ها به حدی نیست که سندرز جبران نکند. اما به هر حال به نظر می رسد تشکیلات هیئت حاکمه و سران حزب دموکرات به سمت جو بایدن تمایل دارند و تلاش می کنند جو بایدن به مصاف ترامپ برود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی