بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

آماده باش ارتش برای بستری بیماران کرونایی؛ احداث نقاهتگاه های جدید

رئیس اداره بهداشت نیروی زمینی ارتش از احداث نقاهتگاه های مختلف برای بیماران کرونایی در چند شهر کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر در نقاهتگاه های شیراز، ارومیه و تبریز، بیمارانی بستری هستند و نقاهتگاه تهران آماده باش است.

1399/02/28
|
10:41

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ امیر سرتیپ دوم بهزاد معظمی در برنامه «بدون خط خوردگی» از احداث نقاهتگاه های مختلف برای بیماران کرونا در شهرهای کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر در نقاهتگاه های شیراز، ارومیه و تبریز، بیمارانی بستری هستند.

وی با اظهار به اینکه با توجه به اقدامات به موقعی که در استان تهران انجام شد، نیازی به استفاده از تخت های نقاهتگاهی تهران نشد، بیان کرد: کماکان این نقاهتگاه را به صورت آماده باش نگه داشته ایم. تا زمانی که وضعیت تهران از حالت قرمز خارج نشود، قصد داریم تمام نیروها و امکانات را حفظ کنیم تا پشتیبانی برای وزارت بهداشت باشد.

رئیس اداره بهداشت و امداد و درمان نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: همکاران بهداشت و درمان در شهر تهران بدانند در صورتی که احساس نیاز شد، یک پشتیبانی قوی دو هزار تخت عادی و 50 تخت مجهز آماده پذیرش بیماران است.

وی به دیگر اقدامات صورت گرفته توسط این واحد اشاره کرد و گفت: علاوه بر اقدامات درمانی و در اختیار گذاشتن بیمارستان های ارتش برای بیماران کرونایی، از سه روز پیش با توجه به نیاز استان خوزستان، بیمارستان شهید نیاکی اهواز را در اختیار وزارت بهداشت برای پذیرش بیماران کرونایی قرار دادیم.

امیر معظمی از اقدامات میدانی برای مقابله با کرونا گفت و اظهار کرد: رفع آلودگی شهرها یکی از کارهای مهمی بود که نیروی زمینی ارتش در کنار دیگر نیروها و بخش ها انجام داد و در این راستا 111 شهر کشور توسط این نیرو رفع آلودگی شد.

رئیس اداره بهداشت و امداد و درمان نیروی زمینی ارتش با اشاره به اقدامات پژوهشی در اداره متبوع خود گفت: علاوه بر تولید لباس های حفاظتی، تولید ماسک و مواد ضد عفونی کننده از روز نخست شیوع کرونا، اقدامات پژوهشی را نیز همکاران دانش بنیان در نیروی زمینی و دانشگاه علوم پزشکی ارتش برای تولید کیت های تشخیصی و دارو انجام دادند.

امیر معظمی از تولید دستگاه های ضدعفونی کننده محیط گفت و عنوان کرد: این دستگاه ها در حال طی کردن مراحل گرفتن مجوز از وزارت بهداشت است و با توجه به دریافت کُد اخلاق، مراحل نهایی این پروسه در حال سپری شدن است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی