بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل بین الملل: پشت پرده توییتر و افشاگری‌های آن علیه ترامپ، دموکرات‌ها قرار دارند

فوآد ایزدی با تصریح بر اینکه آنچه توییتر درباره ترامپ مطرح کرده است، غیر واقعی و پنهان نیست، اظهار کرد: پشت سر این اتفاقات دموکرات‌ها حضور دارند که توییتر بخشی از ابزار رسانه‌ای آن‌ها محسوب می‌شود.

1399/03/09
|
11:17

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص متهم کردن توییتر توسط دولت ترامپ به دخالت در انتخابات 2020 این کشور با دکتر فوآد ایزدی کارشناس مسائل بین الملل به صورت تلفنی گفتگو کرد.

فوآد ایزدی با اشاره به برگزاری انتخابات آبان ماه در آمریکا گفت: هر چقدر به انتخابات نزدیک تر می‌شویم دعواها جدی‌تر می‌شود؛ امروز آمریکا به شدت دو قطبی شده است و احزاب سعی می‌کنند از اهرم‌های قدرتی که در اختیار دارند، برای مقابله با کاندیداها و احزاب مقابل، استفاده کنند.

وی افزود: بعضی از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها که قبلاً ژست بی طرفی داشتند، با نزدیک شدن به انتخابات، این ژست‌شان نیز در حال از بین رفتن است. شرکت توییتر عقبه حزب دموکرات دارد و فعالین حزب دموکرات به وسیله توییتر قصد دارند علیه ترامپ فعالیت کنند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با تصریح بر اینکه آنچه توییتر درباره ترامپ مطرح کرده است، غیر واقعی و پنهان نیست، اظهار کرد: پشت سر این اتفاقات دموکرات‌ها حضور دارند که توییتر بخشی از ابزار رسانه‌ای آن‌‌ها محسوب می‌شود.

وی درباره وضعیت انتخابات در آمریکا توضیح داد و بیان کرد: افرادی که در دور قبل به ترامپ رای دادند، همچنان پای کار ترامپ هستند و اقدام توییتر علیه ترامپ را نیز برخورد رسانه‌های با عقبه دموکرات علیه رئیس جمهور این کشور می‌دانند. این ‌گونه اقدامات سبب دو قطبی شدن فضا می‌شود و هنگامی که این اتفاق می‌افتد، ترامپ ضرر نمی‌کند و افراد با مظلوم نمایی ترامپ، در پای صندوق‌های رای با قوت بیشتری به ترامپ رای می‌دهند.

ایزدی به دموکرات‌ها نیز اشاره کرد و افزود: این حزب سیاسی و طرفدارانشان نیز از ابتدا از ترامپ تنفر داشتند و تنها یک جمعیت خاکستری باقی می‌ماند و اقداماتی که ترامپ و مخالفانش انجام می‌دهند، موجبات تصمیم‌گیری درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را فراهم می‌کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل به کرونا و اثرات آن بر انتخابات آینده آمریکا اشاره کرد و گفت: درصدی از مردم آمریکا زخم خورده این بیماری هستند و قطعاً روی نظرات و رای آن‌ها در انتخابات پیش روی اثر گذار خواهد بود. ترامپ نیز مشکلات به وجود آمده در حوزه بهداشت را بر گردن دولت قبل انداخته است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی