بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

ناتوانی رسانه های بیگانه از کتمان موفقیت ایران

کارشناس مسائل رسانه گفت: با ورود نفتکش های ایرانی شاهد یک آشفتگی در رسانه های بیگانه به ویژه بی بی سی و صدای آمریکا بودیم.

1399/03/10
|
09:00

به گزارش میز "رسانه" پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ علیرضا داوودی کارشناس مسائل رسانه در برنامه «بدون خط خوردگی» با اشاره به عملکرد رسانه های بیگانه در خصوص ورود نفت کش های ایرانی به آب های ونزوئلا اظهار کرد: رسانه های بیگانه در ابتدا این موضوع را مسکوت گذاشتند و در چند خبر کوتاه به آن پرداختند.

وی افزود: پس از آنکه آمریکایی ها به ورود نفتکش های ایرانی به آب های ونزوئلا واکنش نشان دادند و در این باره شروع به تهدید کشتی های ایران کردند، رسانه های بیگانه نیز فعالیت های خود در این زمینه را آغاز کردند.

این کارشناس رسانه ادامه داد: رسانه های بیگانه در این زمینه اعلام کردند اساساً این مسئله نشدنی است و ایران نمی تواند به هدف خود دست یابد.

وی با اشاره به ورود نخستین کشتی به آب های ونزوئلا اظهار کرد: پس از این اتفاق، فرآیند رسانه های بیگانه تغییر و حتی روی آنتن زنده بی بی سی، چند کارشناس نتوانستند قدرت ایران در حوزه بین الملل را کتمان کنند.

داوودی از ناتوانی رسانه های بیگانه فارسی زبان در کتمان قدرت بین المللی ایران گفت و اظهار کرد: علت این مسئله این بود که تمام رسانه های جهان به این موضوع پرداختند و همه آن‌ ها این اقدام را نقطه آغازین خروج ایران از تحریم ها عنوان کردند و به همین جهت رسانه های بیگانه فارسی زبان نیز نتواستند سکوت کنند.

وی افزود: رسانه های بیگانه اعلام کردند ایران از تحریم های آمریکا عبور کرده است، اما این موضوع ربطی به برجام نداشته. برخی از کارشناسان این رسانه ها نیز تصریح کردند، پس از تمام بدعهدی غربی ها نسبت به برجام، با اعزام کشتی به آب های ونزوئلا، ایران میخ آخر را بر تابوت مرده برجام کوبید.

این کارشناس مسائل رسانه از ناتوانی رسانه های بیگانه فارسی زبان از کتمان جنبه های مختلف ورود نفتکش های ایرانی به آب های ونزوئلا گفت و اظهار داشت: با ورود نفت کش های ایرانی شاهد یک آشفتگی در رسانه های بیگانه به ویژه بی بی سی و صدای آمریکا بودیم.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی