بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت: تست سرپایی افراد باعث شناسایی بیماری در مراحل اولیه می‌شود

عرفانی گفت: در این روش موارد بیماری را در مراحل اولیه شناسایی می‌کنیم و در نتیجه این افراد فرصت زمان زیادی برای انتقال بیماری به دیگران ندارند.

1399/03/11
|
12:00

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کشور با دکتر حسین عرفانی رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حسین عرفانی با تصریح بر اینکه پاندمی کویید 19 همچنان ادامه دارد، گفت: آرزوی همه، کنترل و مهار کامل این بیماری است اما متأسفانه این بیماری فعلاً حضور دارد و احتمال سرایت افراد بیشتر کاملاً وجود دارد و به همین جهت امیدوار هستیم حساسیت مردم ایران نسبت به کرونا کاسته نشود.

وی افزود: در بین بیماران کرونایی دو دسته بیمار وجود دارد؛ یک دسته بیماران شدیدی هستند که مجبور هستیم در بیمارستان بستری کنیم که شامل حدود 20 درصد موارد می‌شوند و اکثریت بیماران خفیف و فاقد علامت هستند که شامل 80 درصد از مبتلایان می‌شوند. امروزه از موارد مشکوک سرپایی نیز تست می‌گیریم و افزایش مواردی که اخیراً با آن مواجه هستیم به دلیل افزایش موارد تشخیص افراد سرپایی است.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت درباره شیوه جدید رصد بیماران از جمله تست افراد سرپایی اظهار کرد: این موضوع حسن زیادی دارد؛ در این روش موارد بیماری را در مراحل اولیه شناسایی می‌کنیم و در نتیجه این افراد فرصت زمان زیادی برای انتقال بیماری به دیگران ندارند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی