بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه: اندیشه امام سبب تقویت پایه‌های مقاومت بود

حمید رضا آصفی با تصریح بر اینکه پایه اندیشه امام نه شرقی و نه غربی بود، بیان کرد: این اندیشه سبب تقویت پایه‌های مقاومت‌های ضد استکبار به ویژه اسرائیل بود.

1399/03/14
|
14:54

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص اندیشه سیاسی امام در تقویت جبهه مقاومت در منطقه با دکتر حمیدرضا آصفی سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حمید رضا آصفی با بیان اینکه حضرت امام چند بعدی و چند وجهی بود، گفت: نگاه امام هم به جمهوری اسلامی و هم به کشورهای همسایه و هم فراتر از آن بود. وقتی انقلاب پیروز شد، امام نمایندگانی را به نقاط مختلف دنیا فرستاد تا توضیح دهند انقلاب چیست و اینکه انقلاب بر مبنای اسلام و مردم بنا شده است و سیاست آن دوستی با همه دنیا است.

وی با بیان اینکه امام خواستار رابطه دولت‌ها و ملت‌ها با هم بودند، عنوان کرد: جمهوری اسلامی روابط رسمی را باید با دولت‌ها داشته باشد و با ملت‌ها روابط عاطفی و انسانی و اسلامی برقرار کند. قبل از انقلاب اسلامی، نوک پیکان حملات امام خمینی(ره) به آمریکا و رژیم صهیونیستی بود و این اندیشه پس از انقلاب نیز ادامه داشت.

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه با تصریح بر اینکه پایه اندیشه امام نه شرقی و نه غربی بود، عنوان کرد: این اندیشه سبب تقویت پایه‌های مقاومت‌های ضد استکبار به ویژه اسرائیل بود و نتیجه آن شکل‌گیری انتفاضه در سرزمین‌های اشغالی علیه اسرائیل است. وقتی انقلاب پیروز شد مجله تایم عکس امام را روی جلد کار کرد و زیر آن تصویری از زمین قرار داده بود و نوشته بود دست‌هایی که دنیا را تکان داد.

وی افزود: زمانی دست‌های امام دنیا را تکان داد که مقاومت را به ویژه در کشورهای اسلامی زنده کرد؛ قبل از انقلاب رژیم صهیونیستی با اعراب جنگیده بود اما پس از انقلاب و قرارداد ننگین کمپ دیوید، عملاً ایران پشتیبان مقاومت‌های اسلامی در سرزمین‌های اشغالی شد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی