بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

تذکر کتبی مجلس به روحانی؛ روند مدیریتی دولت باید تغییرکند

سردارجوکار با اشاره به نامه مجلس به رئیس جمهور، گفت: دولت باید پاسخگوی مجلس و مطالبات مردمی باشد و این نامه بعنوان یک تذکر برای دولت محسوب می شود.

1399/04/08
|
10:05
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص نامه روسای کمیسیون های مجلس به رئیس جمهور درباره مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و ضرورت تغییر روند مدیریت دولت با دکتر محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سردارجوکار با بیان اینکه ضرورت نگارش نامه به رئیس جمهور بر مبنای وظایفی است که در قانون اساسی نظارت بر قوه مجریه را بر عهده نمایندگان گذاشته است، گفت: این نامه در حقیقت یک تذکر است و تذکر یکی از ساز و کارهایی است که در امر نظارتی بر عهده نمایندگان گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه در حقیقت با نگارش نامه به رئیس جمهور تلاش داریم مروری بر وضعیت جامعه بعد از گذشت 7 سال از عمر دولت داشته باشیم، عنوان کرد: معطل ماندن بخشی از اصول قانون اساسی از جمله تأمین مسکن و اشتغال برای هر فرد و همچنین ارزیابی چند سال گذشته دولت از جمله دلایل نگارش این نامه است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه هیچ نقطه روشنی در ارتقاء وضعیت اقتصادی و اجتماعی دیده نمی شود، عنوان کرد: بیکاری جوانان را رنج می دهد و نداشتن مسکن فاصله سنی ازدواج را افزایش داده است که تأثیرات اجتماعی به سزایی داشته است.

وی افزود: افزایش ضریب جینی یا همان فاصله طبقاتی در این دولت، سبد غذایی مردم را کاهش داده است و دلیل آن تورم بالا و کاهش ارزش پولی، عدم حمایت جدی در بخش تولید و همچنین عدم اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است. این وضعیت در حالی است که اقداماتی در راستای اصلاح روندها و عملکرد شمرده نمی شود.

جوکار از افزایش مطالبات مردم از دولت خبر داد و بیان کرد: روند مدیریتی دولت قطعاً باید تغییر کند و دولت پاسخگوی مجلس و مطالبات مردمی باشد و این نامه به عنوان یک تذکر برای دولت محسوب می شود.

وی از زیاد بودن ساز و کارهای قانون برای نظارت بر دولت گفت و اظهار کرد: این ساز و کارها از تذکر شروع می شود و سوال، تحقیق و تفحص و استیضاح را در بر می گیرد. مجلس به دنبال اصلاح روند دولت است و قصد ندارد در مقابل دولت قرار بگیرد و از ابزارهای نظارت خود برای پیگیری مطالبات مردم استفاده می کند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی