بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

صدرالحسینی در رادیو گفت وگو: امریکا قصد ایجاد دوگانگی در نیروهای مسلح عراق را دارد

صدرالحسینی بابیان اینکه آمریکا بابازداشت تعدادی از فرماندهان حشدالشعبی به دنبال ایجاد دوگانگی در مجموعه های نیروهای مسلح عراق است، گفت: آن‌ها در این میان قصد مقصر جلوه دادن ایران را دارند.

1399/04/08
|
13:30

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص تلاش آمریکا برای ایجاد فضای دو قطبی در عراق و جدا کردن نیروهای مقاومت از صف مردم با دکتر سید رضا صدرالحسینی کارشناس مسائل غرب آسیا به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سید رضا صدرالحسینی با اشاره به بازداشت تعدادی از نیروهای بسیج مردمی عراق و با بیان اینکه آمریکا در نقاط مختلف در منطقه و عراق با بن بست رو به رو شده است، گفت: اصرار مشروع عراق در خصوص خروج نیروهای متجاوز آمریکایی، سبب شده آمریکایی ها در قالب یک عملیات روانی در حوزه های گوناگون، اقداماتی را انجام دهند تا زمان بخرند.

وی افزود: آمریکا با اقدامات خود از جمله بازداشت تعدادی از فرماندهان حشدالشعبی به دنبال ایجاد دو گانگی در مجموعه نیروهای مسلح عراق است. آن‌ها همچنین به دنبال آن هستند به جز نیروهای عراقی، مقاومت از جمله جمهوری اسلامی را دخیل در حوزه امنیتی بدانند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا درباره بازداشت تعدادی از نیروهای حشدالشعبی اظهار کرد: این اقدام قبل از طلوع آفتاب صورت گرفته که با هوشیاری الکاظمی فرمانده کل قوا در عراق این توطئه چند لایه به شکست منجر شد.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها همان کاری که در داخل آمریکا علیه مردم خود انجام می دهند را در عراق نیز انجام می دهند، اظهار کرد: آمریکایی ها این‌گونه القا می کنند که شرایط در عراق نا امن است درحالی‌که خود آمریکایی ها قصد گسترش این ناامنی ها را به وسلیه اخبار دروغ دارند.

صدرالحسینی ادامه داد: اساساً بازداشت این نیروها بر اساس یک سوء تفاهم بسیار کوچک صورت گرفت و در کمتر از دو ساعت موضوع فیصله پیدا کرد و مجموع نیروهای مسلح نماز صبح را در کنار هم خواندند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی