بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی: کمیته تدوین برنامه‌های گام دوم انقلاب، حرکت آینده کشور را ترسیم می‌کند

ابراهیم سوزنچی با بیان اینکه برای محورهای بیانیه گام دوم باید چارچوب جدیدی را ترسیم کنیم، گفت: در این راستا دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی کمیته تدوین برنامه های گام دوم انقلاب اسلامی را تشکیل داده است.

1399/04/12
|
11:26

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص تشکیل کمیته تدوین برنامه‌های گام دوم انقلاب اسلامی در شورای عالی انقلاب فرهنگی با دکتر ابراهیم سوزنچی معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

ابراهیم سوزنچی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را سال 97 به جوانان و مسئولین ابلاغ کردند، گفت: در این بیانیه نگاه مثبتی به آینده ایران اسلامی وجود دارد و در واقع انقلاب اسلامی با وجود همه مشکلات و سختی‌هایی که در راه خود دیده است، یک مسیری را طی کرده و در این میان، ایران توانسته استقلال و عزت ملی خود را حفظ کند و در حوزه‌های مختلفی از جمله فناوری پیشرفت کرده است.

وی از تأکید رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم در ناکافی بودن مسیر پیش آمده گفت و بیان کرد: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، ایران اسلامی به دنبال تمدن نوین انقلاب اسلامی است و در واقع برای جهان حرف جدیدی برای گفتن دارد که در آن نه کاپیتالیسم و نه سیستم‌های کمونیسمی نخواهد بود.

معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب، ترسیم چشم انداز بلند مدت برای حرکت کشور است، عنوان کرد: اگر بخواهیم به محورهای هفت گانه ای که در بیانیه ترسیم شده است دست پیدا کنیم، باید در علم و فناوری سرآمد باشیم، عدالت اجتماعی بالا داشته باشیم، در اقتصاد قدرتمند و در معنویت زندگی معنوی داشته باشیم و مرزبندی با دشمن و استقلال و سبک زندگی اسلامی از دیگر نکات اصلی هستند.

وی با بیان اینکه برای محورهای بیانیه گام دوم باید مدل و چارچوب جدیدی را ترسیم کنیم، عنوان کرد: در این راستا دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی کمیته تدوین برنامه‌های گام دوم انقلاب اسلامی را تشکیل داد، تا آینده حرکت کشور را بر اساس بیانیه گام دوم ترسیم کند.

سوزنچی تأکید کرد: چهل سال یک مسیری را با شیوه ای مشخص پیش آمده ایم و می دانیم چهل سال آینده را نباید به همین شکل پیش برویم و یکسری عناصر باید تغییرات جدی کنند. تحولی که رهبر معظم انقلاب به آن تأکید کردند، باید مورد توجه قرار گیرد و مدل‌هایی که باید ارائه شوند، در کمیته تدوین برنامه گام دوم انقلاب اسلامی تدوین خواهند شد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی